Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik az az illóolaj ami...

Melyik az az illóolaj ami finom illatú és bele tudnám keverni a testvajamba?

Figyelt kérdés

finomított kókuszba vagy sheába csepegtetném, csináltam már iylet korábban levendulával. Esetleg tudtok más illóolajat mondani ami nem büdös kölnis öregasszonyos illatú ? Az ilang ilang pl nem tetszik

(citrusfélék nem jók a bőrömre!)


2013. szept. 13. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Vanília?
2013. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szantálfa?Nekem anno nagyon bejött.
2013. szept. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én a vaníliát és a cseresznyét imádom :)
2013. szept. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a vaníliát ismerem biztos nem lehet büdös, a szantálfa mire hasonlít ? olyan fás fűszeres? a tömjénfán is gondolkozom. Amúgy a vanília és a szantálfa jól összeillik azt olvastam:D
2013. szept. 15. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Rengeteg nagyon jó illatú illóolaj van.

Az ilang-ilangot én sem kedvelem.

Azt nagyon jól teszed, ha citrusfélék illóolaját nem szeretnéd bőrápoláshoz használni, mivel fényérzékenyítők!


Nagyon sok jó illatú és bőrápoláshoz hasznos illóolaj közül tudsz így is választani. A tömjént nagyon kedvelem, jázmint, rózsát is. De végül úgy is akkor fog kiderülni, hogy tetszik-e neked a keverék, amikor már elkészült. :-)


Próbáltam már bázisolajba keverni levendula, rózsafa, rózsa, tömjén, cickafark, geránium, kamilla, jázmin, orvosi zsálya illóolajat, nekem mind tetszett. :-)

Vigyázni kell a fahéj illóolajjal, az is sokaknak erős lehet - nekem az volt sajnos, pedig nagyon kedvelem az illatát.

Bázisolajnak én olívaolajat használok. A shea vaj kiváló, de azt én önmagában használom, kevergetni inkább az olívával szoktam.

Különböző gyártóknál más és más illatú lehet ugyanabból a növényből készült illóolaj. Próbáltam már gyógyszertári, Naturol, Naturland, Aromax, Tulasi, MediNatural termékeket, most ennyi jut hirtelen az eszembe.


A vanília illatot én is NAGYON kedvelem, a gond az, hogy vanília illóolaj nem létezik! A vaníliából csak alkoholos, esetleg olajos kivonatot, oldatot lehet készíteni, de illóolajat nem, így ha bárhol vanília illóolaj nevű terméket látsz, akkor tudd, hogy az hamisítvány. Jobb esetben egyszerű tévedés. (De vigyázat a hamisítványokkal.)

Itt is látható, hogy vaníliaoldatot árulnak:

[link]


Ezt még ajánlom a figyelmedbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__286007..

2013. okt. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!