Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha megakarod tudni, hogyan...

Ha megakarod tudni, hogyan szüntesd meg a hátadon, mellkasodon, felkaron a pattanásokat?

Figyelt kérdés
Ezt azért írom le mert 3 évig szenvedtem ebben. Voltak pattanások a hátamon, mellkasomon, vállamon. Tavaly nyár elején elhatároztam, hogy ennek véget vetek. Először nagy nehezen elmentem egy kozmetikushoz, egy tisztításra, utána egy hétig minden nap lementem napozni, le is égtem. Egy hétig semmit nem csináltam. Majd mikor elkezdtem hámlani leradíroztam a bőröm egy szappannal, aminek nem tudom a pontos nevét, de két dolgot csinál kiszedi a zsírt a pólusokból és leszedi a hámréteg egy részét. Így eltűntek a pattanások utána barnás foltok, pár ilyen "kezelés" után. Ezek után csak néha-néha volt pattanásom, de ez nekem nem volt elég. Sokat olvastam a témában, hogy mik miatt lehetnek. Nagyon fontos, ha főleg a hátadon vannak pattanások ne feküdj háton, SOHA! Én vagy az oldalamon fekszem, de akkor néha ott jön elő pattanás, ha sokat fekszem rajta ezért ülve tévézem, tanulok, olvasok. Aludni meg ülve nem nagyon lehet... :) Rájöttem, hogy a póló is nagy "bűnös", ha 100% pamut akkor nincs !annyira! gond, de a legjobb szerintem, ahogy Én csinálom. Leterítek egy törölközőt és ráfekszem (az oldalamra), ha nyár van felülre nem is teszek törölközőt, de télen teszek egyet felülre és arra a takarót.(Minden éjjel a másik oldalamon alszom, hogy ne legyen pattanás ott)Még az étrendemet is rohamosan megváltoztattam. Most leírom mi a nagyon-nagyon tilos: fehér kenyér, fehér rizs, burgonya, kávé, kakaóbab származékok (csoki, kakaó), bors!, olajos magvak (pl.:szotyi) . Most leírom mit ajánlatos enni: barna kenyér és rizs, zöld tea, méregtelenítő tea, sok-sok gyümölcs (tipp: nyáron én nyersen eszem, de télen se a hipermarketben fogom megvenni mert az gyakorlatilag kapufa, ezért én nyáron sokat megaszalok így télen is tudom fogyasztani :)), szedek még ilyen sörélesztőt is, ami elég sokat segít, ezenkívül rengeteg folyadékot iszom, hogy méregtelenítődjön a szervezetem. Remélem nektek is beválik!! Ja, és talán a legfontosabb, HIGGYÉL abban, hogy megfognak szűnni!!!
2013. aug. 14. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nagyon köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk, nagyon hálás vagyok! :)
2013. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Remélem sokaknak tudok segíteni mert tudom jól, hogy tökre teszi az embert lelkileg ez a dolog!!
2013. aug. 14. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!