Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek miért van az h a...

Szerintetek miért van az h a fokozatosra vágott hajam "felső rétege" (ami rövidebb) hullámos és szálas?

Figyelt kérdés
Már vagy 2, 3 éve így van levágva a hajam és minden mosásnál hullámos és össze-vissza áll, de viszont a hosszab rész (a legalsó réteg) az szinte egyenes. Mindig balzsamozom és ápolom rendszeresen. Lehet h azért ilyen gáz mert rosszul van levágva?(saját magamnak szoktam vágni)

2013. júl. 24. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért egyenesebb a hajad hosszabb része , mert a súlya lehúzza. És ha jól értelmeztem fokozatosra vágott hajad van , ami meg is magyarázza hogy miért van rosszabb állapotban a hajad felső rétege : a felső réteg végei dörzsölődnek az alsó réteggel ezáltal jobban törik a haj stb . Ezt elég hülyén fogalmaztam meg de remélem érthető . Esetleg ha használsz ricinus/ oliva / kókusz oljat az segíthet .
2013. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
olajat*
2013. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Óóó... Köszi a válaszodat, ezt eddig nem is gondoltam volna. És szerinted ha megnöveszteném a felső részt (ami rövidebb) olyan hosszúra mint az alsó rész, akkor is ilyen hullámos és szálas lenne? Mert nekem azért van ilyen hajam, hogy legyen egy kis volumenje (bár nincs sok), de ha megnöveszteném akkor nem lenne túl lapos a hajam?
2013. júl. 24. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha megnövesztenéd biztos hogy laposabb de egyenesebb lenne . Na meg persze egészségesebb , (de az is csak akkor ha 3 havonta vágatnál egy centit a felső rétegből , ahoz hogy egészséges legyen le kell vágatni a törött / elvékonyodott részt ) . Én is hasonló helyzetbe vagyok csak nekem már egyhossz hajam van , de a laposság ismerős :/ viszont egészséges hajam van . :)
2013. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És neked mennyi idő alatt nőtt meg a hajad egységesre? Volt valami pakolás vagy ilyenek? Már régen hallottam, de mai napig is szoktam erről olvasni h a Panthenol állítólag jót tesz a hajnak: hajhullásra, egészséges hajat eredményez, hajnövesztésre stb. Nem tudom hogy ebből mi az igaz, de nem hangzik rosszul. Meg amit előzőleg említettél, hogy ezek szuper olajak milyen jól ápolják a hajat
2013. júl. 25. 11:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi véletlen elküldtem :D tehát h milyen jól ápolják a hajat, első sorban az olíva olaj... Na de most nem tudom h az olíva pogácsa az jó e hajra, mert nekünk ez van jelenleg itthon... :D
2013. júl. 25. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Fú hát nekem mindig is V alakú hajam volt , kb egy év alatt nőtt meg egységesre. A Panthenol-ról én is olvastam de személyes tapasztalatom nincs róla . Én ricinius olajat használtam , a tövekre is meg a végekre is, van aki azt mondja , hogy ha a ricinust a hajad végére teszed akkor elvékonyodik de én ilyet egyáltalán nem tapasztaltam :)
2013. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, sokat segítettél! :)
2013. júl. 25. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!