Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet a baj? Nagyon hullik...

Mi lehet a baj? Nagyon hullik a hajam. Te mit csinálnál?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még olyan, hogy ennyire hullott volna a hajam mint most. Marék számra.

22 éves vagyok. Melírozva volt a hajam rendszeresen, de akkor se hullott ennyire, sőt szinte semennyire (azóta már lenőtt, most a saját hajam viselem, se festés, se melír)


2013. júl. 23. 23:25
 1/9 A kérdező kommentje:
lehet, hogy el kellene mennem vérvételre, hátha valami belső probléma van?
2013. júl. 23. 23:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

én azt javaslom,hogy menj el mindenképpen, sosem árthat!

egyébként javaslom a Biovane szedését, nekem mondjuk pajzsmirigyprobléma miatt hullott, de megállt ,amióta szedtem

2013. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben vennék valami hajvitamint, és átváltanék valami biosamponra, legalábbis nálam ez segített. Esetleg az is lehet, hogy túl sokszor és szorosan van összefogva a hajad, azért hullik (nálam ez is szokott ok lenni) Ha 3-4 hónap múlva is hullik a vitamin, biosampon, kiengedetten hordott haj ellenére is, akkor érdemes menni a vérvételre.
2013. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
vállig érő hajam van. Ugyanazt a sampont használom már rég óta...
2013. júl. 23. 23:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ezért kell változtatni. Az olyan fajta samponok mint pl a head&shoulders meg garnier tele van olyan anyagokkal amik egyébként elősegítik a rák kialakulását, ezért sem ajánlják az orvosok az ilyenek használatát. Bioboltokban nagyon olcsó áron (kb 7-800 ft)ért lehet venni olyan samponokat ami semmilyen káros, mesterségesen előállított anyagot nem tartalmaz, csak gyógynövényeket, amik segítik a növekedést, fényessé teszik a hajat és persze vitaminokkal táplálják, ezért szokták az ilyen hajhullásra ajánlani. Esetleg a bánfi sampont is kipróbálhatod, az kifejezetten hajhullásra van. Lehet, hogy épp az a baj, hogy már sok ideje ugyanazt használod.

De szerintem elsőnek azt próbáld ki, hogy ne fogd össze annyiszor a hajad, mert nyáron ez szokott a lányok problémája lenni, jön a meleg, mindenki felgumizza/csattolja és emiatt gyengülnek el a hajszálak és kezd hullani a haj.

2013. júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes elmenned már most egy kivizsgálásra, megéri rászánni az időt. Ha valami belső probléma okozza, jobb kideríteni már az elején, hogy aztán célzottan arra szedhess valamit.

Nekem több mint fél éve hullik a hajam elég erősen; azonnal elmentem vele bőrgyógyászhoz. Ott elküldtek vérvételre, fogászatra és a fül-orr gégészetre is. Sajnos végül nálam nem tudták kideríteni az okát, azt mondta az orvos, van akinél csak úgy hullik, aztán egyszercsak elmúlik. :/ Azóta kicsit jobb lett, de még mindig nem az igazi. :C

A koffeines sampon és a HerbaVita hajhullás elleni hajszeszét tudom neked ajánlani, egyébként, nekem segített, és nem is drága. :)

2013. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is folyamatosan hullik, már vagy másfél éve, van, hogy jobban, van hogy kevésbé. Én is voltam vérvételen, fogorvosnál, mindenhol, de semmit nem találtak, úgyhogy elkezdtem ilyen samponnal hajat mosni: [link]

Ez jó is volt, nemcsak megállt tőle a hajhullásom, de még gyorsabban is nőtt tőle. Ezt nagyon tudom neked ajánlani, szerintem nagyon jó. Gyógyszertárban lehet kapni, 1600 ft körül van, de szerintem nagyon megéri. De először én is azt javaslom, hogy menj el vérvételre meg mindenre, ahova kell, hogy minél hamarabb kiderüljön mi az oka.

2013. júl. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem foglak megnyugtatni, de nálam is ez a helyzet. Régebben is hullott a hajam, de az biztos, hogy még az egészséges mértékben. Most reggeli fésülködés során tele van a hajkefém a hajammal, ami kihullik, régebben 2-3 szál hullott ki egy-egy fésülködés alkalmával, ill. hajmosáskor kicsit több.


Először azt gondoltam, hogy a sok stressz miatt hullik a hajam, érettségi, felvételi stb. De már kb. 1 hónapja lényegesen kevesebbet idegeskedem, mégis hullik a hajam. Jövőhéten megyek fodrászhoz is, vágatni a hajamból, s majd kérek tőle tanácsot. Lehet, hogy egy vérvétel nem ártana, de a dokim szabin van, így nem tud beutalót írni, másik orvoshoz meg nem megyek el.

2013. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Szerintem nem az a probléma, hogy összefogom a hajam, mert csak nagyon ritkán fogom össze, de akkor is csak lazán.

Vettem másik sampont, (bánfi sampon) megpróbálom azt. Várok egy kicsit, pár hetet (2-3) ha nem látok semmi javulást, akkor megyek vérvételre. Bár még soha nem volta és éppen ezért félek is tőle... :D de a hajamért erre is képes vagyok :)

2013. júl. 24. 23:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!