Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkéből sötétbarna/fekete?

Szőkéből sötétbarna/fekete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Na akkor leírom a "történetem". :D

Eredetileg barna hajam van. Nagyjából olyan színű, mint ezen a képen a csaj frufruja. (csak ugye nekem az egész hajam olyan színű) [link]

2 éve be lett festve feketére. De nem sokáig, olyan 8 hónapig volt az a hajszín, mert vékony szálú a hajam és eltöredezett a festéktől, aztán féltettem, nehogy tovább roncsolja. (Aki esetleg nem tudná, annak írom: fekete roncsol a legjobban!)

Aztán Colour B4 "hajleszívót" (bocsi, ha nem hajleszívó a neve, de ezt a szót találtam rá) használtam, amitől az eredeti hajszínemtől kicsit sötétebbet és vörösesebb árnyalatú hajat kaptam. Elkezdtem szőkére festeni és most elég világos szőke a hajam. Konkrét színt nem tudok írni, mert nincs itthon hajfesték és fejből nem tudom a nevét, se a számát. :/

De nagyjából ilyen színű a hajam jelenleg: [link]

Viszont rájöttem, hogy olyan jó lenne megint fekete haj, vagy sötétbarna, ami annyira sötét, hogy feketének tűnik...(Igen, irtó hülye csaj vagyok, bevallom! :D Feketéből szőke, szőkéből fekete. :D)

DE! A festék KIZÁRT!! Nem fogom tönkretenni még egyszer a feketével a hajam...én arra gondoltam, hogy milyen lenne a hajszínező? Szerintetek a fekete befogná a szőke hajam?

Egyébként saját tapasztalatból írom, hogy az nem roncsolja a hajam, én anno a - már festett - szőke hajamba piros színezőt használtam nem kevés ideig és nem roncsolta egyáltalán.

Szóval a színező oké lenne...de a szőkére hat? :/

Szívatás, festés vagy bármi ilyesmi nem jöhet szóba...ha nem jó a színező szimplán a szőke festékre, akkor maradok ennél a színnél.

ÉRTELMES válaszokat előre is köszi, szép estét! :))



2013. júl. 21. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és kihagytam: ha a színező jó rá, megcsinálom, de megunom vagy nem áll már jól a fekete és kikopik a fekete színező, akkor a szőkén ugye nem hagy nyomot? :/ Úgy értem, hogy nem fogja sötétebb szőkévé "varázsolni" a hajam, ugye? :/

Mert azt nem szeretném...vagy nagyon világos szőke akarok lenni, vagy fekete. :D

2013. júl. 21. 20:55
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, hát szerintem használj színezőt mégpeddig a palette color shampoo-t tudom ajánlani:D Nekem eredetileg barna hajam van mint neked, de most fekete (color shampoo-val festett) gondolkozom hogy később kipróbálom a szőke színt is:D na mind1, szerintem ez a színező tuti befogja a hajad és nem is roncsolja:))
2013. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szőkét vissza kell pigmentálni, és ezt csak festékkel lehet. Nincs színanyag a hajadban, nincs mihez tapadjon a szinező, ha rákened a feketét akkor 2-3 mosás után ki fog fakulni belőle. Ugyanezt csináltam fél éve mint te, feketéből lettem szőke, aztán amikor rájöttem hogy nem áll jól akkor először barnát akartam, ledobta, utána vöröset, azt is, végül a nagy eszemmel rákentem a kékesfeketét ami meg bezöldült, mert ugye a sárga+kék=zöld. Azóta levágattam a kényes részt és most teljesen rövid, viszont szép fekete. Mindenképpen fodrászra bízd, ha rákened a szinezőt mocsárszínű lesz a hajad, tanulj az én káromon. :)
2013. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek ment a zöld és mégegyszer köszi a válaszokat! :)

#1

Egyébként én is azt nézegettem, arról a Color Shampoo-ról sok jót hallottam. :)

#2

Tehát akkor nincs értelme, mert ledobja. ://

De jobban belegondolva az a másik, hogy kitudja milyen szín jöhet ki, nem? :D Na jó, lehet hülyeség, de nem értek az ilyen fodrászos dolgokhoz. :D Arra gondoltam, hogy lehet, hogy nem is fekete jönne ki (ha vmennyi befogná), hanem mondjuk fura színű barna...:O :/

Jó, ez csak egy ötlet volt...:D

Juj hát sajnálom a hajad...:/ Durva, hogy ledobta, utána meg a színkavalkád. :D :/

És egyébként te rendes festékkel csináltad, amikor barnát, majd vöröset szerettél volna vagy színezővel? Illetve mennyire károsodott a hajad a sok "beavatkozástól" és most fekete festéket vagy színezőt használsz?

Bocsánat a faggatózásért, de minden érdekel. :P :)

És rendben, tanulok a "károdon". :))

Kedves vagy, köszi a választ! :)

2013. júl. 21. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Festékkel kapcsolatos tanácsot nem nagyon tudok adni, esetleg használhatsz ammóniamentes festéket. Anno próbáltam feketében a Garniernek ezen változatát, hamarabb kopott ugyan, de nem károsodott a hajam tőle... Nekem ez vált be. (Palette-et is próbáltam, de az nagyon rossz volt, fénytelen lett a hajam tőle.) Egyébként szerintem inkább legyél sötétbarna :) Az "fekete", de barnás csillogása van, sokkal szebb - szerintem. Én is fekete vagyok (voltam), de jelenleg sötétbarnával festem, van egy kis barna beütése és sokan mondják, hogy sokkal természetesebb és lágyabb. De ahogy gondolod :)
2013. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Igen, ammóniamentesen is gondolkoztam, de több oldalon azt olvastam, hogy nem fedi 100%-osan azt a hajszínt, amire ráfestesz. :/ Hogy ebből mi igaz, fogalmam sincs, mert előrébb írtam, hogy nem értek az ilyen fodrászosdi dolgokhoz. :D

Ühüm, egyetértek! :) Nagyon szépnek találom azt a sötétbarnát, ami feketének tűnik. :)

Jó példa erre a húgom. :D Neki az én hajszínemtől picivel világosabb a hajszíne és befestette a Garniel festékkel, aminek egyszerűen "Sötétbarna" a neve. Nagyon szép volt! :) Sokan a mai napig nem hiszik el neki sem, hogy NEM fekete, hanem SÖTÉTBARNA volt! :D :))

Elgondolkodok még esetleg fekete helyett a sötétbarnán.

Köszi a válaszod, ment a zöld! ;)

2013. júl. 22. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!