Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kenjem el a szőke hajfest...

Hogy kenjem el a szőke hajfestéket a hajamon, egyenletesen?

Figyelt kérdés

Sziaaasztok!


Az lenne a problémám, hogy vettem egy szőke palette e20as hajfestéket,( nagyon világos fakó vöröses/barnás hajam van, remélem szőke leszek tőle..) de nem merem felkenni a hajamra, mert nem tudom hogy hogyan kezdjek hozzá. Szóval hogy hogyan kezdjem, hol kenjem fel először, stb.. Volt már egy szőkítéses élményem, bizonyos syoss 0-12 szőkítővel, hát... ott a frufrumnál kezdtem a felkenést, és mire az aljához értem, felül kiszőkült, alul meg csak kezdett.. végül mikor lemostam foltos lett az egész...:\ Szóval nem szeretnék még egyszer ebbe a hibába beleesni, kérdésem lenne, hogy szerintetek hol kezdjem, és gyorsan? kösziii



2013. jún. 22. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy ezeket a drogériás festékeket szerintem felejtsd el, menj be a fodrászkellékesbe és onnan vegyél normális festéket. Megjegyzem professzionálisat kapsz sokkal olcsóbban. Nekem oxival együtt a festék 800Ft körül jön ki egy hónapra, mert elég a tubus fele is. + a bolti festékek hátránya, hogy az összeset be kell keverned, attól függetlenül, hogy esetleg sok a hajadra.

Amúgy én nem festeném be magamnak, úgyhogy azt se tudom hogyan kell. Inkább kérd meg az egyik barátnődet, anyukádat, hogy segítsen, főleg hátul elég nehéz lehet magadnak megcsinálni.

Először választékot kell csinálni,utána az egyik oldalon vékony tincsenként haladva kenni. Ha az egyik oldal kész, akkor jöhet a másik. Végül pedig hátul. Ha van lenövésed, akkor a töveket kell először bekenni, nem túl sokat, de nem is keveset használva, egy-egy tincs minkét oldalán. Ha tövek mindenhol készen vannak, akkor a maradék festéket a haj hosszán is el kell oszlatni, aztán jól átmasszírozni, hogy mindenhova jusson festék.

Dióhéjban ennyi lenne. Megjegyzem én évekig jártam fodrászhoz, szóval rengetegszer láttam már, hogyan festi, milyen technikával és anyukám is. Viszont egy idő után megelégeltem, hogy sose tudott olyan színt festeni a fodrász, mint amilyet akartam. Azóta itthon festem, jobban mondva anyukám, és láss csodát, olyan a hajam, mintha a szalonból jöttem volna, ráadásul olyan színű, mint amilyet akartam... :)

2013. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát a hajtövek gyorsabban szőkülnek így mindenképp oda kend fel utoljára. Nem egyszerű művelet egyedül megoldani, és ha hosszú a hajad akkor egy doboz festék nem lesz elég rá. Az elsővel egyetértek, hogy fodrászkellékesben vegyél rendes festéket, mert ezek a palette, syoss, stb félék mind vacakok és még csak nem is olcsó.
2013. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hajfestés felkenésének menete: először a tarkórészen kell, aztán a fej többi részén. A kontúrokat legutoljára, mert ott a pici hajszálak hamar kivilágosodnak. A hajtőre (lenövésre) nem szabad kenni, kb. 2 centit ki kell hagyni. Erre azután kell kenni, amikor már a többi szépen szőkül, anyagtól függően kb. 20 perc, de persze szemmel kell tartani a folyamatot. (fodrász)
2013. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!