Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csúnya a bőröm. Vélemények,...

Csúnya a bőröm. Vélemények, hogy miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az a problémám, hogy rettentően érzékeny a bőröm. Amúgy sem valami szép, mármint az egész testemet beleértve. De a szőrtelenítést meg egyáltalán nem bírja... Epilálok, gyantázok, és ritkán borotválom magam, ezeket kell váltogatnom, mert huzamosabb ideig egyiket sem bírja. Hiába bőrradírozok rendszeresen, mégis befelé nőnek, mikor kezdek megint szőrösödni. Azokat meg ugye ki kell szedni, ott folt marad(de nem csak a benőtt szőrök helyén marad piros folt sajnos, tehát nem csak ez okozza a problémát), stb. Ja, és a lábszáramon pl nem is múlnak el a piros pöttyök! :O Évek múlva kicsit elhalványodnak, de akkor is "végleg" ott maradnak. Eléggé száraz a bőröm, de rendszeresen ápolom, testápolózok(kamillás, h nyugtassa), babaolaj, stb, tényleg mindent megteszek,h szép legyen. Sok ásványvizet iszom, igyekszem zöldséget is, meg gyümölcsöt enni, amennyire megtehetem...

A piros pöttyeimet Bepanthennel kenem,mert úgy vettem észre, hogy használ, de akkor is... Évek óta nem tudok nyáron rövidnadrágot hordani, ha emberek közé megyek, mert azt hiszem,h mindenki az én ronda bőrömet nézi. Valami tanácsot esetleg tud valaki adni. Most gondolkodom rajta, hogy esetleg valamilyen vitamint kezdjek szedni, pl a DM-ben van ilyen vitamin. De ha jobban belegondolok, lehet h olyat már szedtem, és nem igazán vettem észre változást...


Bőrgyógyászhoz nem szeretnék elmenni, mert más problémámmal már voltam, és semmit nem ért. Nagyon hullott a hajam, meg a szemöldököm, és a szempillám, (vagyis ezt jelen időben is írhatom ,mivel a szemöldököm és pillám most is hullik, foltokban sajnos), és uygebár a bőröm is iylen, szal én valami belső szervre gyanakodtam: vért vettek tőlem 2-szer is, és semmit nem mutatott ki a vérkép... Pedig nem hiszem el, h ez nem "belülről" van... :S



2013. máj. 24. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Néha jól ki kellene áztatnod a bőröd. Pl. tengeri sós vízben egy kis szódabikarbónával.(bioboltokban 300 ft/kg) és sóval átdörzsölni.


A piros pöttyös részeket hetente 2x-3x vizes + 3-4 csepp teafaolajos vattával áttörölni-lehetőleg bőrradír után-ez megint lehet tengeri só+olíva olaj.(Pl. Naturland Teafaolaj)


Nyáron lehetőleg napozz valahol és csakis hidegen sajtolt olajat használj napvédőnek(olíva, lenolaj, dióolaj..) + tisztított/ásványvíz, hogy ne rotsd vegyszerekkel a bőröd állapotát.


Szaunába is próbálj menni, legalább 1-2 hetente, hogy tisztítsa a bőröd mindenhol.


Lehetőleg natur szappant használj fürdésnél.(pl Bali, Yamuna,..)

2013. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat, majd kipróbálom őket :)
2013. máj. 24. 22:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Testápoló helyett megintcsak olívaolaj, kókuszolaj..; kamilla nem sokat ér, babaolaj összetevői pocsékak-csak rontani fog a helyzeten, Bepanthent nem ismerem, de sztem az sem lesz jó.

Tea: salaktalanító(Herbália, 500 ft), bio/gyógynövény bolt : diólevél tea(200-300 Ft), hársfa tea(200-300 Ft)..., ezek tisztító teák, pu-erh tea, heti 1x este 2-3 dl.


Hidegen sajtolt növényi olajak(szűz olíva, lenmag-, szezámmag-, dió olaj, mákolaj, tökmagolaj...),napi 3-5 teáskanálnyi salátán, vagy főételen vagy magába.. olajos magvak, zöldségek...


És izzadás, bőr áztatás, dörzsölés!!! Nagyon fontos!!


A szőrbenövések a hámréteg el nem távolításától vannak, megújulna a bőröd, de nem tud -radírozni kell 2-3 naponta, lehetőleg neked a tengeri sóval, finomabb de dörzsis szivaccsal, és utána a nedves vattára teafaolaj és áttörlés.

Ha kipiszkálod őket, akkor egy nagyon vékony tűvel és egy picit alányúlsz a bőrödnek a szőr alá, egy mozdulattal kiszeded a szőrt a bőr fölé , kiszeded csipesszel, úgy hagyod és ha végeztél az összessel akkor megint vizes-teafa olajas vattával áttörlöd. Ne sokat egyszerre.

2013. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 25. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!