Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hamar zsírosodik a hajam mit...

Hamar zsírosodik a hajam mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nagyon hamar zsírosodik a hajam. Megmosom este , másnap még szép, de a második napra már összeáll. Utálom hogy minden másodnap hajat kell mosnom. Most a Schauma szilikon mentes samponját használom, és hozzá a Balea Fügés balzsamját (a lila kupakosat) amit csak a hajvégeimre kenek.Mivel sokat vasalom a hajam muszáj sampont használnom. Nem tudnátok valami olyan terméket mondani ami a problémámra jó lehet ? Előre is nagyon köszönöm a normális válaszokat :)
2013. máj. 24. 09:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Elírtam Bocsánat ,Mivel sokat vasalom a hajam muszáj balzsamot használnom* :D
2013. máj. 24. 09:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a Head and shoulders citromos samponját használom, mert szó szerint felfrissíti a fejem. Meg minden 2. mosásnál illatmentes szappannal mosok hajat. Így elegendő 3 naponként hajat mosnom.
2013. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az Alterra samponok váltak be a hajamra, meg balzsamnak az új Garnier levendulás és barackos.
2013. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kénes Naturland sampon, Herba Vita zsíros hajra való hajszesz. Én semmiképp ne mosd 2naponta a hajad, főleg ha még vasalod is, végén teljesen tönkre fog menni így.
2013. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat kifogom próbálni őket :) Jöhetnek még válaszok.
2013. máj. 24. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem már rögtön a hajmosás utáni napon összeáll a hajam a zsírtól. :( már kénytelen vagyok naponta hajat mosni..én is keresem a megfelelő sampont, de nekem sem a Head and shoulders, se más samponok nem jöttek be.érdemes viszont hajpakolásokat keresgélni, vannak nagyon egyszerűek is! :) én is most fogok kipróbálni egyet! :D
2013. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szilikonmentes a samponod, akkor már önmagában nagyon sokat tettél a zsírosodás ellen, de nem csak ez a fő szempont, hanem az SLS/SLES-mentesség is, és a mosás folyamata. Ha a samponod tartalmaz Sodium Lauryl Sulfate-ot vagy Sodium Laureth Sulfate-ot, akkor olyan mértékben tisztít, ami már a fejbőr természetes védőrétegét is megbontja, ezáltal beindul a védőmechanizmusa, tehát újrazsírozza magát, s ha már hozzászokott ezekhez a samponokhoz, akkor képes egy nap alatt is ''elhasználódni'' a frizura. Ezért én is az Alterra hajsamponokat ajánlom és az Yves Rocher növényi samponokat is. A mosást egy újfajta módszerrel szoktam véghez vinni, a hajat langyos vízzel átmosom és a balzsammal, pakolással kezdem, lehet a haj egész hosszára kenni! A haj kellően tiszta ahhoz, hogy negyed óra alatt befogadja a hatóanyagokat. Lemosáskor egy borsónyi sampont habosíts fel a töveken, ezzel tökéletesen kitisztítod a fejbőrre rakódott koszt és a balzsam/pakolás maradványait. Legtöbbször ez is közbe játszik, mármint az, hogy vízzel nem lehet teljesen kiszedni a balzsamot a hajból. Ez hosszú távon nálam nagyon-nagyon hatásos volt, most 5 naponta mosok hajat ezzel a módszerrel. Remélem neked is beválik, sok sikert! :)
2013. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!