Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Májfoltos az arcom! Mi okozhat...

Májfoltos az arcom! Mi okozhatja? Mitől lehetett ilyen? Mit ajánlanátok rá?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Egészen biztos, hogy májfolt az? Mert eléggé keverik ezeknek a foltoknak a megnevezését. Ha májfolt, akkor az a máj valamilyen rendellenességére utal, ahogy a nevében is benne van.

2. Ha pigmentfoltról beszélünk, akkor az lehet tejeskávé szerű, ilyen szokott lenni általában az idősek kezén, arcán is. Tehát a kor előrehaladtával, a napfénytől illetőleg hormonális változásoktól (pl terhesség) is előjöhet. Gyakran okoz ilyen jellegű foltokat a helytelen arctisztítás és utána a hirtelen napfény fényvédő nélkül. Tehát, ha Te épp a közelmúltban csináltál valamilyen hámlasztást, de a fényvédő elmaradt, akkor valószínűleg meg is van a ludas.

3. Mindenképpen érdemes elmenni bőrgyógyászhoz, mert van olyan folt, amivel lehet mit kezdeni, van olyan, amivel nem. Nekem tejeskávés pigmentfoltom van, mely csak úgy előjött még kicsi koromban (nem kizárt, hogy így születtem) és életem végéig ott lesz. Nem halványítja semmi, viszont a nagyobb mérete végett sem lézeres, sem sebészi beavatkozás nem ajánlott.

Több helyen olvastam, hogy van ez az Ephelis gél, mely kifejezetten ilyen foltokra van, érdemes vele kísérletezni, de bármit is csinálsz, ezentúl fokozottan ügyelj a megfelelő fényvédelemre és tessék minél kevesebbet a napon tartózkodni, abban a bizonyos 11-15 periódusban. Gondolom azt nem kell mondanom, hogy a szoláriumot felejtsd el.

2013. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Okozhatja a fény is.Erős fényvédő krémet kell rá használni.
2013. máj. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!