Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szolárium mennyire károsítja...

A szolárium mennyire károsítja a bőrt? Szőkíti a szőrszálakat? Ti hogyan szoktatok menni?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam szoláriumban, de gondoltam, mennék pár alkalommal, mert hulla fehér a bőröm. Természetesen nyáron nem járnék, ahogyan télen sem. Az amolyan bevezető lenne.


Hány alkalom után károsítja igazán a bőrt a szolárium? Ti meztelenül szoktatok menni? Állóba, vagy fekvőbe? Mennyi ideig?


Kezdő vagyok, kérlek segítsetek a részletes válaszotokkal.



2013. ápr. 27. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
1 alkalom is nagyon káros a bőrnek, főleg ha fehér vagy, egyáltalán nem ajánlom, süt kint a nap, feküdj ki napozni. A szoliszín egyébként is egész más mint amit a napon kapsz. A szőrszálakat nem szőkíti.
2013. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos elég káros és hiába ad egy kis színt, amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan megy. Van olyan szolárium, ahol EU-s csövek vannak, ez annyira nem káros, viszont nagyon lassan barnít, kell 3-4 alkalom, hogy valami látszódjon. Van ami erős, olyanban voltam, szintén fehér bőröm van, iszonyatosan leégtem és napallergiám is lett tőle, egy hétig vakartam magam... Nagyon vigyázz milyen helyre mész. A fekvő talán egyenletesebb színt ad, az álló higiénikusabb, nem izzad be a hátad. Meztelenül ajánlatos menni. 5-6 percre menj, a legkisebb időre elsőnek, bár én 6 perc alatt rákvörösre égtem, nagyon meg is bántam, hogy elmentem. Tényleg többet ér, ha elmész napozni, az tartósabb színt ad és nem olyan káros.
2013. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem a bőrgyógyászom közölte hogy meg ne próbáljak szoláriumba menni mert fehér a bőröm és sok anyajegyem van
2013. ápr. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazzal a problémával kerestem föl a szolit, mint te is. Szintén hófehérke vagyok és teli vagyok anyajegyekkel. Először a legkisebb egységet választottam, de így is leégtem az orromon. Állóba voltam és nagyon kellemes volt, ahogy melengetett. :) Kb. ennyi volt a karrierem, mert száraz lett a bőröm és nekem nem ér annyit, hogy utána folyton kenegessem a száraz, hámló bőrömet. És a szoli sokkal jobban károsít, ráncosít, mint bármi más. Inkább maradok hófehérke.
2013. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hófehér bőrrel mentem, vörös foltosan jöttem ki... Soha többet szolit. Igaza van az egyik hozzászólónak, süt a nap, feküdj ki :)
2013. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia szoliszűz-lány,


én mostanában kezdtem szolizni, konkrétan egy hete vettem bérletet és 3x voltam. Először 6 percre egy gyenge gépben, aztán 2x4 percre erősebben. Világos bőrű vagyok, a karomon van pár anyajegy, fenekemen egy tenyérnyi szeplő mező. Az a fajta vagyok, akit ha kitesznek a napra 5 percre 6 liter naptejjel lekenve, úgyis leégek. Ehhez képest nem égtem meg, egyenletesen barnulok, nem fáj, teljesen kellemes érzés. Nem a legegészségesebb, de ahogy előttem elhangzott, az EU-s csokicsövek nem rosszak. Jó hír, hogy D vitamin utánpótlásban segít. A combomon némi stria már nem olyan feltűnő. Szerintem próbáld ki, ha elsőre nem lesz gáz, akkor első héten mehetsz 2-3x, aztán csökkentsd le 1-2-re, végül 2 hetente elég lesz egy középhosszú idő. 10 alkalom szerintem fel fog készíteni a napfényre, hisz ha van egy árnyalatod, szebben és leégésmentesebben barnulsz. Arra figyelj, hogy 2 alkalom közt 48 óra teljen el, valamint szoli után zuhanyozz le sima vízzel, és kend be magad testápolóval :)

2013. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja, és bugyit hagyd magadon, hiába fertőtlenítik, jobb az úgy, meg lesz ellenőrzési mércéd a bugyi alatti bőrterülettek. És az álló tuti egyenletesebben barnít, de nekem a fekvőben kevésbé van klausztrofóbiám. Résnyire nyitva is szoktam hagyni. És van,a ki megfordul közben, de nekem még van egy mocorgás-parám, mániám, hogy majd bekapja a ventillátor a hajamat.
2013. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!