Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek változik valamit a...

Nektek változik valamit a bőr-és hajápolási szokásotok a nyár, a nagy meleg beköszöntével?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon zsíros a bőröm, így nem sok értelme van bármit is alapozni rajta, plusz a forróság miatt kényelmetlennek is tartom a viselését, így nyáron nem is szoktam lealapozni a bőröm, csak egy kis zsíros bőrre való arckrém UV szűrővel, meg ha nagyon kell, akkor kis púder, de az is natúr. Viszont a hajamat pl gyakrabban kell mosni, nem csak, mert zsírosabb, hanem szó szerint beleizzad a fejbőröm a hajamba, meg én elég sok kinti munkát végzek, így mondjuk egy fűnyírás által sok por is ragad bele.

Nektek vannak ilyen "problémáitok" vagy minden megy úgy, ahogy eddig?


2013. ápr. 26. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
természetesen nem ugyan olyan,ugy is lefolyik és csak gusztustalan lesz. Nyári estéken nagyon vékonyan szoktam alapozot tenni a problémás területekre,de leginkább csak szempilla spirált és bronzositót használok.
2013. ápr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja most valahogy csak a sminkelésre gondoltam:D

de az arcápolásban nem szoktam mélyen hidratáló krémeket stb használni csak valami könnyed lemosot. A hajápolásom nekem nem változik .

2013. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is zsíros a bőröm, főként ezért használok alapozót, az mattítja, nyáron már kevés magában így púder is kell rá, azt télen nem használtam. Ezek többek közt azért is jók mert így nem sül/barnul le az arcom. Azt nem szeretném.

Más nem változik.

2013. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyáron kevesebbszer használok hidratálókrémet, kézkrémet, testápolót. Viszont a lábápolásra meg sokkal nagyobb figyelmet fordítok. A szőrtelenítés mellett csak ilyenkor szoktam lakkozni a lábkörmeimet, mindig lereszelem és krémezem a sarkam, lábradírt használok. Smink terén most áttértem már inkább a BB krémre, vagy összekeverem az alapozót a BB-vel, és úgy viszem fel 2/3 rész BB krém, 1/3 rész alapozó arányban. Ha tényleg nagyon meleg lesz, akkor vagy csak simán a BB-t fogom használni a fényvédelem miatt, vagy csak korrektort. Ahogy emlékszem tavaly nyáron csak szempillaspirált, korrektort használtam, mást nem nagyon, esetleg a számra valamit. A hajam sajnos nekem is gyorsabban zsírosodik, gyakrabban kell mosni. Télen már sikerült 4-5 naponta mosni, ami nálam kisebb csoda, de most megint már 3 nap után tiszta zsír, úgyhogy 3 naponta kénytelen leszek megmosni.

Még a bőrápolásra visszatérve annyit tennék hozzá, hogy naptej nélkül nem nagyon merészkedek ki még a házból sem. Fehér bőrű vagyok, már sikeresen kiütötte az egész nyakam, karom és az arcom a nap 1-2 hete, most már múlik el, de még egyszer nem megyek ki anélkül, hogy legalább a nyakamra ne kenjek naptejet (az arcomra úgyis van a BB-ben és az alapozóban is 20 faktor).

2013. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sztrecskó ***** válasza:

Nekem van egy pár megoldásom. Házi módszerek, de rendkívül hatásosak.

Amikor már elviselhetetlenül zsírosodott a hajam, nem tudtam mit kezdeni vele. De támadt egy elég hülye ötletem. Legalább egy hétig, de ameddig csak lehet, ki se mozdulj otthonról, és ne moss hajat. Az eredmény undorító. (Ajánlom fogd össze a hajad és hozzá se érj, mert tényleg nagyon undorító még a tapintása is.) Akkor a hajad elkezdi kicsit szabályozni a zsírosodást, ez egy természetes folyamat, ami ma már nem nagyon működik a fejbőrünkön, mert nincs is rá szükség. Ha letelt az idő, amíg otthon tudtál maradni, mosd meg a hajad. Tapasztalni fogod, hogy sokkal élettelibb, dúsabb lesz. És később fog csak bezsírosodni. (Kinti munkához is fogd össze, vegyél föl egy rossz sapit vagy kalapot, az védi a portól.) Azóta ritkán van túlzsírosodási problémám, pedig ezt évekkel ezelőtt csináltam. Ha mégis kicsit gyrsabban zsírosodik, 4-5 napig megpróbálom ugyanezt csinálni(pl. egy hosszú hétvégén), és utána minden jól működik.

Ezen kívül még tudom ajánlani a szilikonmentes samponok használatát. Eléggé feldobja a hajat, sokkal dúsabb lesz, és eleinte mindenhová szállni fog, viszont sokkal lassabban zsírosodik tőle a haj, és miután a szilikon is kikopott a hajadból, nagyon szép lesz. (Nem fog szállni és teljesen jól kezelhető lesz.)

A másik problémára:

Én arctisztító tonik helyett pálinkát használok. Nem azt mondom, hogy vegyél pálinkát (habár árban literre számolva nem hiszem hogy drágább mint az aarctonik), de ha van otthon valami olyan alkoholotok, amit nem szerettek annyira (de nem sör vagy bor, szóval azért ésszerűen), használd azt! Nagyon szépen használ a pattanások ellen is, de vigyázni kell, mert a túl gyakori használattól ki is száríthatja a bőröd. Erre a célra egyébként orvosi alkohol, vagy svéd csepp is megfelel.

Én ezeket tudom ajánlani. Nekem mindkettő bevált. Lehet, hogy hülyén hangzanak, vagy macerásak, de nekem mindenképpen megérte!

2013. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem jött be ez a mossunk hajat ritkábban megoldás. 4 hónapig mostam csak heti 1x, és semmivel sem lett jobb. Ugyanúgy 3 nap alatt zsíros lett. Hormonok, öröklött dolgok befolyásolják nagyon. Nálam még az a rossz, hogyha zsíros lesz, nagyon elkezd viszketni, akkor meg vakarom és sebes lesz, szóval nekem mindenképp jobb megmosni. Persze biztos van, akinek beválik ha ritkábban mossa, ez csak az én esetem.
2013. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem használok annyira zsíros krémet, mint télen, mert nem olyan száraz a bőröm, viszont arra odafigyelek, hogy pl az alapozót tartalmazzon fényvédőt. Kevesebb sminket is használok, vékony réteg alapozó és spirál, de púdert és pirosítót nem.

A hajamat nem szárítom, és mivel magától szárad meg és szép, nem is vasalom ki, csak ritkán. De a "beleizzad a fejbőröm a hajamba"-probléma nálam is fennáll sajnos.

2013. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5-ös! Köszi a tanácsot, valaki még biztos örülni fog neki, csak nálam van néhány gond velük:

1. szilikonmentes termékeket használok csak, mást nem is lehetne, mert hennázva van a hajam :)

2. nálam ez a nem-mosunk-hajat módszer nem válik be, többször próbáltam, az eredmény mindig az lett, hogy elkezdett hullani a hajam.

3. tonikot soha nem használtam, mert zsíros, pattanásos bőrre az alkoholtartalmú készítményeket nagyon nem ajánlják. Egyébként is sajnálnám azt a pálinkát az arcomra kenni :D

4. én így ahogy vagyok az nekem teljesen jó, a zsíros bőr (és ezáltal a zsíros haj) nálam genetikai eredetű, amúgy is még olyan korban vagyok (20 éves vagyok), tehát még a hormonok is segítik, erre nincs csodaszer. Reménykedhetem, hogy idővel mérséklődik, de pl anyukámnál sem történt ez, neki is mindig zsíros bőre volt és az is lesz (cserébe viszont 53 évesen egy darab ránca sincs).

2013. ápr. 26. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!