Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Haj-baj!? Kb.1 hónapja a...

Haj-baj!? Kb.1 hónapja a fejbőröm rettentő száraz, viszket, és iszonyatosan korpás lett. Eddig ilyen nem volt. Nem tudom mitől lehet?

Figyelt kérdés

2 hónapja nem festettem, babasamponnal mosom, és 2. hete ecetes vízzel öblítem le. Olvastam sok fórumon, topikban a Bánfi hajszesz jótékony hatását—de szerintem ez még tovább szárítaná a fejbőrömet. Ti mit javasolnátok rá?

Hosszú, hátközépig érő hajam van, és nagyon zavar, hogy kibontva nem is merem hordani, mert tiszta korpa az egész fejem.. ehhez hozzájön még a sötétbarna hajszín is, amin eléggé látszik..


2013. márc. 19. 23:38
 1/4 anonim válasza:
Nem biztos, hogy korpás. Allergiás is lehetsz, pszoriázisos is lehet. Ha ki akarod zárni a korpát, akkor mosd Head&Shoulder korpa elleni samponnal, és kend be a fejbőrödet hetente többször Seborin hajszesszel. Ha elmúlik, nyertél. Egyébként a háziorvos ránézésre megmondja, hogy mi a baj.
2013. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 20. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
A Hajszesz segít!Úgy látszik, hogy a te szervezeted is vár már a tavaszra és a sok D-vitaminra. :)Használj korpásodás elleni sampont,balzsamot, pakolást...Menj el fodráshoz és vágass egy keveset a hajadból! :) Nekem segítettek!
2013. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leggyakrabban gomba miatt lehet ilyesmi, főleg, hogy ilyen hirtelen alakult ki, és elég hozzá pl valaki másnak kölcsönadni a fésűdet, rossz higiéniájú fodrász, sapka, stb.

Vegyél Nizoralt és használd az útmutató szerint. Ha nem látsz javulást, akkor fordulj bőrgyógyászhoz. Felesleges otthon szenvedni és lövöldözni hatástalan szerekkel, az orvos lehet, hogy ránézésre megmondja az okot, felír valami kencét, és két hét múlva el is felejted az egészet. :)

Gondold végig amúgy nem kezdtél-e valami új szert használni a hajadon, hordtál-e hidegben sapkát, rendesen megszárítottad-e a hajad, stb.

Hajtőre, fejbőrre pedig ne kenj semmit a samponon kívül, se hajlakk, se wax, és a fésűket, keféket is fertőtlenítsd.

2013. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!