Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Segitség! Egy hetem van rá,...

Segitség! Egy hetem van rá, hogy eltüntessem a pattanásaimat. Hogyan? Adjatok kérlek tanácsokat.15L

Figyelt kérdés

Tele van az arcom pattanással, és a helyeivel, mivel régebb nyomkodtam őket( nem tagadom, de ma már szégyellem), de mostanába ezt nem teszem. a bőröm eléggé zsiros, és mindennap lesznek pattanások főként az ajkamon es az arcomon. A homlokomon ritkábban. Hogy takarjam el őket, és a nyomaikat, alapozót használok, mivel szégyellem. De az a baj, hogy megyünk a következő hétvégén az osztállyal egy pár napos kirándulásra, s nem szeretnem festeni ott magam, mivel félek, hogy le fognak ribancozni. Kérelek segitsetek. Sűrgős.


U.I: Most aloe verás alapozót használok. Árthat?



2013. márc. 17. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
ha eddig nem sikerült, most se fog sikerülni egy hét alatt eltüntetni őket. én is nagyon pattanásos voltam fiatal koromban, de egy tanácsom lehet max, mégpedig, hogy ne kend le alapozóval és semmi mással az arcod, mert csak rontani fog rajta. eltömiti a pólusokat és mégzsirosabb mégpattanásosab lesz az arcod. arclemosót használt szemcséset esténként, majd elmúlnak ha oda a tinikor. addig is kitartást, tudom milyen érzés :S 22L
2013. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! De neked hany evesen multak el? NEkem 11 eves korom ota elkezdotek, s meg mindig tartanak:(
2013. márc. 17. 12:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves vagyok, nekem még mindig vannak, a barátom 31, és neki is szokott rendszeresen 2-3 piros pattanása lenni. Mondjuk neki már annyi idősen van annyi esze, hogy nem nyomkodja, vakarja őket, nem lesznek gennyesek, sebesek. :D Nem lehet megmondani előre, kinek meddig lesz. Életmód is nagyban meghatározza, és ő például elég sz.r életmódot követ (alkohol, cigi, egészségtelen, zsíros kaják, kevés alvás, rengeteg stressz). Annyit tudok javasolni, ne egyél zsíros, olajos ételeket, csokit, olajos magvakat, chipset, semmilyen egészségtelen nasit. Igyál sok, napi 2-3 liter tiszta vizet. Kenegesd az arcod pattanásos, zsíros bőrre való arclemosóval, hidratáló krémmel, és ne nyomkodd! Javulhat valamennyit egy hét alatt.

21l

2013. márc. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2013. márc. 17. 13:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél sudocream-et,nekem az nagyon jól eltünteni,halványítja a pattanásaimat :)
2013. márc. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapozót semmiképp nem szabad pattanásos bőrre kenni, mert attól csak több pattanásod lesz. Max korrektort használj oda ahova szükséges, pl nekem a Miss Sporty korrektor bevált, jól szárítja a pattanásokat és jól fed. Esetleg színezett hidratálót is használhatsz, pl Essence Pureskin.


Mondjuk nem értem miért ribancozna le bárki is azért hogy felkensz egy alapozót magadra?! Ennek semmi értelme... Ennyi erővel akkor közöld hogy az anyukájuk is ribanc, mert az is tuti használ alapozót.


1 hét alatt nem lehet megszabadulni a pattanásoktól, főleg hogy a tinikor okozza. Persze segít az egészséges életmód, szedjél A-vitamint, arctisztításhoz használj fekete szappant vagy teafásat. Ezek tuti nem ártanak, csak segítenek.

2013. márc. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszonom szepen az ertelmes valaszokat:)
2013. márc. 19. 19:48
 8/10 anonim válasza:

szia! én mostanában mindenkinek ezt a szappant ajánlom:

[link]

nekem 1-2 nap használat után látható és érezhető volt a javulás :)

2013. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az eddigi válaszok jók, ha gyulladtak a pattanásaid ecsetelheted őket kamillával is, az jó gyulladáscsökkentő. Másrészről pedig jó lenne felkeresned egy kozmetikust is, aki nem csak így "látatlanba" ad tanácsot, hanem "élőben" látja a problémát, és könnyebben ad tanácsot.
2013. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bőrgyógyász!
2013. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!