Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szépségápolás itthon?

Szépségápolás itthon?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy eddig nem nagyon adtam a külsőmre,de most úgy gondoltam azért mégis csak lány vagyok..a bőrápolással nincs problémám,jövő héttől elkezdek ismért futni járni,de még mit tehetnék?? mondjuk hajápolásra tudtok mondani pár dolgot? vagy bármi szépségtipp jöhet) köszi

2013. márc. 5. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hajápolás: Ha nagyon szép hajat akarsz, használj szulfát és szilikonmentes sampont( utána nézhetsz, hogy miért káros)

pl alverde vagy alterra samponok is jók

Én úgy szoktam, hogy órákra a hajamon hagyok kókuszolajat, aztán megmosom samponnal, aztán szénsavas ásványvízzel leöblítem. Nagyon jót tesz a hajnak, nagyon szép lesz tőle!Ha szép hajat szeretnél, akkor nála: [link] és nála: [link] kaphatsz újabb tippeket.

Esetleg a körmödet kifesthetnéd bordóra, az nagyon nőies(rövid körmökkel)

Esetleg egy kis sminket is feltehetnél.

2013. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, bár én eddig is foglalkoztam magammal, most tudatosan kezdek figyelni magamra és a külsőmmel-belsőmmel egyaránt törődök. Szóval talán tudok néhány hasznos tanáccsal szolgálni.


Hajápolás:

Elsősorban egy jó sampont kell találni, ami a te hajadhoz tökéletesen illik. Nehéz, de nem lehetetlen. Lehetőleg szulfátmentes samponok között keresgélj, mert hosszútávon sokkal jobb a hajnak, mint a sima szulfátos samponok. Ha van egy jó samponod az már fél siker, de azért kell némi ápolás is a hajnak. Nem említetted, hogy milyen a hajad, száraz-e vagy sem, de valamennyi ápolást szinte biztos, hogy elbír. Ha normál hajad van, nem túl száraz, egy jó minőségű balzsam is elég lesz, ha azonban száraz, sprőd a hajad, érdemes a balzsam mellé pakolást is használni. Pakolások közül én inkább a természetes, házi pakolásokat ajánlom, mert ezek tényleg csodákra képesek és semmi káros dolog nincs benne. Nagyon jó pl. az olajos pakolás, amit hajmosás előtt kell felvinni a hajra és min. 1 órán át rajtahagyni, de ha akarod maradhat akár 2-3 órán át is a hajadon. Ehhez tápláló, ápoló olajok kellenek pl. olíva, kókusz, ricinusolaj. Lehet csak egyet használni, vagy keverni, ahogy jobbnak látod. Ha fel akarod turbózni keverhetsz hozzá tojást vagy mézet is. :)

Hogy szép fénye legyen a hajadnak, az utolsó öblítővíz ecetes víz legyen. Egy liter vízhez 1 evőkanálnyi 10%-os ecet kell, elkevered és leöblíted vele a hajad. Nyugi, szárításkor kimegy az ecet szaga, szóval nem marad büdös a hajad. :)


Ezenkívül fontos, hogy kerüld a nagy hőt, tehát ne használj hajvasalót és hajsütőt, ha nem muszáj és a hajszárítót is csak a legalacsonyabb hőfokon használd. Ezzel csökkentheted a haj töredezését.

Ez a külső ápolás volt, de ez mit sem ér, ha nem párosul megfelelő belső ápolással. A hajunkat - ahogyan a bőrünket is - belülről is kell ápolni. Fontos, hogy ásványi anyagokban, vitaminokban gazdag ételeket fogyasszunk, változatosan, egészségesen táplálkozzunk és naponta 2-2,5 liter vizet igyunk meg. Hogy sokáig szép, egészséges hajkoronánk legyen időnként, kb. 3-4 havonta érdemes pár centit vágatni a hajunkból, hogy a száradó, töredező végektől megszabaduljunk.

2013. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindig használj napvédőt. Télen-nyáron.
2013. márc. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!