Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SÜRGŐS! Hidrogénnal szeretném...

SÜRGŐS! Hidrogénnal szeretném befesteni a hajamba pár tincset! hogy csináljam?

Figyelt kérdés
14 L

2013. jan. 16. 09:20
 1/9 Emyke031 ***** válasza:
Szőkét akarsz gondolom... Mennyire világosat? És milyen színű most a hajad? Van most festve, szinezve?
2013. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz szőkítőpor is kell, magában nem csinál a hajaddal semmit, csak árt neki.
2013. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eredeti világosbarna, sose volt egy tincs sem befestve, és most az oldalfrufrumból egy tincset kiszeretnék probálni! Nem magában fogom festeni, hanem szódabikarbónát, és szőkét szeretnék! :)
2013. jan. 16. 15:07
 4/9 Emyke031 ***** válasza:

Ja így semmi extra. :)

Vegyél Szőkítőport, és hozzá 9%-os hidrogén-peroxidot [OXI], lehetőleg ugyanazt a márkát. [Vehetsz 12%-at is, az erősebb, de szerintem, mivel vil.barna a hajad, a 9-es elég kell, h legyen.] Bármelyik márka megfelel, az olcsók között nincs semmi különbség. (így összesen kb. 300Ft lesz.) Rajta van, h milyen arányban kell összekeverni ezeket. Ha egy tincsről van szó, akkor szerintem max. az ötödét/negyedét önts ki. Ha van otthon konyhamérleg ki tudod mérni. Ha nincs: nem lehet túl folyós, inkább több legyen benne a por, mint kevesebb. Mondjam tovább??? :)

2013. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze!Nagyon köszönöm! Ma vettük a hidrogént 9%-osat, de szőkítőport nem vettünk nem lehet azt helyettesíteni valami mással? Szódabikarbónáról hallottam, azt tanácsolták! :)
2013. jan. 16. 17:16
 6/9 Emyke031 ***** válasza:

Mikor még fodrász suliba jártam én is hallottam ilyesmit, h nagyon régen ...

Gondolom nem véletlenül találták ki aztán a szőkítőport...

Én nem használtam szódabikarbónát soha, nem is fogok -így erről nem tudok semmit.

Szerintem megéri a por azt a kb. 100Ft-ot.

1.:Fésűvel szépen válaszd el a hajad, a tincsen kívül tüntess el minden hajat(kösd fel, csatold el).

2.:Ha összekeverted a 2 cuccost(ha nincs ecset, pl. vmi műanyag keverőpálcával, v. amivel tudod) kb. fejelj a csap fölé, és lapátold (kézzel/ lábbal/ ecsettel) a hajadra ezt a mixet, jó bőven, minél közelebb a hajtőhöz.

Ha van műanyag./gumikesztyűd az jó, ha nincs kibírod azt a fél percet. Vigyázz, h a tőhöz közel ne rakj túl sokat, mert az le fog folyni; ill. h. ne kerüljön 1 pötty se a többi hajadra!!! - Ha mégis: azonnal vizes szivacs. /Miután felkened megduzzad még valamennyire a kotyvalék./ Kivárod a hatóidőt(termékleírásban)- általában: 35-45p 3.:Majd lemosod sima!!! vízzel először. Mindenképp használj utána hamvasítót, v. hajszínezőt a csíkra, m egy idő után így is - úgy is besárgul.

A legegyszerűbb:

[link] (u.annyi mint a sima samponjaik) -ezzel megmosod az egész hajad, rajtafelejted 5p-ig, és már kész is. (Majd balzsamozás.)

4.: Hajat szárít. Örül neki. :D

2013. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Durván befog sárgulni a tincs, ha nem hamvasítom?
2013. jan. 16. 18:32
 8/9 Emyke031 ***** válasza:

Ha mindent jól csinálsz, akkor nem, kb. 2hét után kezd majd sárgulni láthatóan. (Bár ha nem raksz rá semmit, az nem lesz olyan szép szőke, hanem inkább tejfehér, v. vil. sárga.)

Ezt a sampont később is használhatod majd nyugodtan (u.úgy, kb 4-5p alatt a csirkeszínből szép ezüstöt varázsol majd)!

Szívesen. :)

2013. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 16. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!