Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A műanyag fésűk mennyire...

A műanyag fésűk mennyire ártanak a hajnak?

Figyelt kérdés

Van szaru,meg fa fésűim is,de egyszerűen nem megy bele a hajamba,mert nagyon vastag szálú,és nagyon sok is...


Tudom,hogy ezek a fésűk jobbak a hajamnak,csak sajnos kín-szenvedés velük kifésülni :(


Ezért mostanában egy ritka fogú műanyag fésűvel fésülöm,csak nem tudom,hogy mennyire árthat ez a hajnak,törheti-e stb...


Köszönöm a válaszokat előre is!


Ilyen: [link]



2013. jan. 14. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mióta eszemet tudom műanyag fésűket használok, de a hajamnak semmi baja. Nem hiszem hogy ártana bármit is normális ápolás mellett.
2013. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Világ életemben műanyag keféim voltak, amiknek a sörtéin ilyen kis gömböcök vannak. A hajam olyan egészséges, fényes és olyan hosszú, hogy sokan póthajnak gondolják. Szóval az enyémnek nem sokat árthat...
2013. jan. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Túl nagy kárt nem okoz. Én csaj azért nem szeretem mert szállós lesz utána a hajam egy darabig a statikus feszültségtől.
2013. jan. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mért ártana a műanyag a hajadnak??? A hajpánt is árt a hajnak? Vagy a hajgumin lévő dísz???....
2013. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A hajgumin lévő "dísz" amivel össze van fogatva,az ilyen fém,és az törheti a hajszálakat is....


erre gondolok utolsó... [link]

2013. jan. 15. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a fésű anyaga a lényeg, hanem hogy mindenhol tökéletesen sima legyen a felülete. A legtöbb műanyag sajnos nem ilyen, mert formába öntik őket, utána viszont nem csiszolják meg, így végig lesz egy összeillesztési rész a fésűn. Ez körbemegy rajta, főleg a fogakon lehet látni.

http://www.youtube.com/watch?v=HSpiMgxRTzE

2:50 után látszik, milyen éle van a műanyagnak. Én is használok műanyag nagy fogú fésűt. Már rengeteget vettem, de egyik sem volt sima, így lecsiszoltam, hogy az legyen.

Persze egy átlag műanyag fésűtől sem fog totál tönkremenni a haj, mert sokkal többet számít az, hogy mennyire fésülöd óvatosan és mivel ápolod, mint hogy milyen a fésű. De ha valaki teljesen minimalizálni akarja a töredezést, akkor érdemes sima felületű fésűt beszerezni. Jó fafésűt se nagyon találtam még, pedig azt is vettem többet is, a szarufésű pedig túl merev nekem, és könnyebben eltépi a szálakat, mint a műanyag. Vettem karbonszálas fésűt is, de az sem jó. Inkább kefét használok az esetek nagy részében.

2013. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak...


És szerinted ezek a fésűk jók lehetnek?ezeket nézegettem,hogy érdemes- valamelyikre beruházni....

[link]


[link]


[link]

2013. jan. 15. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Tangle Teezert használok, a legjobb hajkefe a világon. :) Van egy Salon Elite-om és egy Aqua Splash-em is. Szerintem ez okozza a legkevesebb kárt a hajnak, legalábbis az összes fésű és hajkefe közül, amiket eddig próbáltam. Azért írtam, hogy már inkább hajkefét használok.
2013. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)


Megkérdezhetem,hogy neked milyen típusú hajad van? :D


Nekem baromi sok,és még vastag szálú is :D


Félek,hogy a tangle teezer tépné :S

2013. jan. 15. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!