Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon zsíros és lelapul a hajam?

Figyelt kérdés
Már a mosás utáni napon lelapul a hajam, 2. nap meg már általában összefogom, mert szörnyen néz ki. Tudnátok valamit ajánlani?

#haj-hajápolás-sampon
2013. jan. 13. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy a samponoddal/balzsamoddal nincs kibékülve a hajad? nekem is volt ilyen problémám, aztán váltottam és azóta nem olyan vészes a helyzet
2013. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a problémával küzdök... Kamaszkor,az idő előrehaladtával legalább 1-2 nappal később fog zsírosodni. Nem a sampon a baj,én már vagy ezret kipróbáltam,a házi készítésűn át egy csomó bolti samponig,ecetes hajöblítőtöl a citromoson át a kamillásig.

Nemsokára veszek szilikonmentes sampont,meglátjuk.

Addig marad a hintőpor,száraz sampon. Ha nem teszel 1 kilót a hajadra nem szárítja a fejbőröd,de azért próbáld úgy rászórni a fejere,hogy minél kevesebb érintse a fejbőrt. A laposságon is javít egy icipicit,a zsírosságot majdnem teljesen,vagy teljesen eltünteti a mértékétől függően. Legjobb este rászórni a hajadra,mert akkor még nem baj ha fehéres tőle,reggelre lekopik,és pont annyi marad a hajon amennyi eltakarja a zsírosságot. 1 éve használom,anyukám már nagyon régóta,és az egész család,egyáltalán nem árt a hajnak. :) Lényeg,hogy ezen valószínűleg csak az idő tud segíteni. Kipróbálhatod még a hajöblítőket,talán neked beválik(a hajöblítők után nem kell sima vizes öblítés,a hajon kell hagyni):

fél liter vízbe 1 nagy ek almaecet(sima ecet is megfelel)

fél liter vízben kamillavirágot lefőzöl,átszűröd

fél liter vízbe 1 teáskanálnyi szódabikarbóna

fél v 1 liter vízbe 1 egész citromot facsarni


Ez mind zsírosodás ellen van,válaszd ki melyik a legszimpatikusabb. Üdv.

2013. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

lelapulás ellen a KREPPELŐT tudom ajánlani, itt egy kép milyen, nem muszáj az egész hajad bekreppelni elég ha felül kreppeled be


[link]


és a zsírosodni is később fog a hajad.

2013. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja és: [link]
2013. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vessetek meg,de szerintem ez a kreppelt haj nem szép látvány,ráadásul a hajnak sem tesz valami jót,arról nem is beszélve hogy szinte tökéletes arc kell hozzá hogy jól álljon valakinek.
2013. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én csak felül szoktam kreppelni, és így olyan mintha alátupíroztam volna, vagy csak a haj alatt kreppelem és úgyis megemeli felül és így a krepp nem látszik..ahhoz, hogy megelőzd, hogy eltörjön a hajad vannak rá hajápolók
2013. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!