Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igaz hogy a magas faktorszámú...

Igaz hogy a magas faktorszámú naptejek gátolják a lebarnulást?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Csak gondolkodni kéne. Mitől barnulsz? UV fény. Mitől kapsz rákot? UV fény. Mitől véd a napkrém? UV fény. Akkor gátolja vagy sem?
2009. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,kedves gondolkodó válaszadó..:)
2009. aug. 27. 08:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ez nem teljesen így van, mármint, hogy ha magas faktorszámú naptejjel kened be magad akkor nem barnulsz le. Én 30-ast használtam, és bár jóval lassabban, de fokozatosan lebarnultam, ám nagyon tartósan, mivel nem égtem le.
2009. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bőrfüggő is, mert én hiába nem kenném be magam, sosem lennék barna, max jól leégnék, és amikor lekopott, megint fehér lennék. 20-as faktorszámú tejjel kenem magam, és igaz nem sokat tartózkodok a napon, de semmit nem fog rajtam a nap.
2009. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én ha netalán víz közelébe tévednék (nem fürdőkádXD),akkor 50est használok,mert utálok barna lenni^^
2009. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A naptejeken szerepel ugye, hogy hány faktoros. Ez mutatja meg, hogy a napsugarak hány %át veri vissza. Tehát pl a 20as naptej a sugarak 80%át engedi a bőrödhöz. Ebből következik, hogy egy 50es naptej pl mindenképpen lassítja a barnulást. De az bőrfüggő is, hogy mennyire gyorsan barnulsz - a bőr ugyanis nem felejt :P - és gyerekkorodban minél többet voltál napon, annál könnyebben alkalmazkodsz felnőttként is a naphoz.

Az UV-A, és az UV-B sugárzástól véd a naptej. Ezektől barnulsz le. Na most még annyi, hogy minél többet napozol, annál kisebbb eséllyel lesz melanómád, viszont a bőrrák nem a napozás miatt lesz, hanem a leégések miatt!! Tehát tessék minél többet napozni mig lehet, de szigorúan nem leégni! :D Kis bőrpír még nem vész ;)

2009. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az utolsónak nincs igaza, én úgy tudtam (és most utána is néztem), hogy a faktorszám azt mutatja, hogy hányszorosára nő a bőr védekezőképessége a napozás alatt.

Olvassátok el, szerintem elég érdekes cikk:

[link]

2009. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!