Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás eltűntetés a hátról!...

Pattanás eltűntetés a hátról! De hogyan? Már mindent kipróbáltam!?

Figyelt kérdés

A hátam teli van pattanással,már mindent kipróbáltam de semmi nem segítt.Millió féle krém tisztító,márházi praktikákat is bevetettem mint pl élesztő,fokhagyma,fogkrém stb...a kozmetikus is ideig óráig segít mert van hogy elő jö 2-3 hét múlva utánna de még rondább mint volt.Már csak ezek szerint az antibiotikum segíthet vagy belső kezelés?Étrendemre figyelek nem eszek zsíros ételeket és tejet sem iszom sokat,csak a reggeli kávéhoz egy kevesett...dermofil paszta sem segített és semmi.Bár nem tudom lehet e köze hozzá de szexuális életem és kapcsolatom nincs jelenleg..bár amikor volt akkor is volt a hátamon pattanás de nem ilyen erőteljessen.Valami tipp esetleg?Nagyon idegesítt már hogy ennyi idősen ilyenekkel kel fogalkoznom.Köszönöm


27/F


2012. dec. 17. 16:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért de elég ramaty a billentyűm a minap került bele egy kis kávé:D
2012. dec. 17. 16:59
 2/8 anonim válasza:
Szia! A pattanások leginkább ősz végén télen jönnek ki rajtad, vagy nyáron is? Máshol is vannak pl arcodon vagy csak a hátadon? Az egész hátadon vannak vagy a vállad környékén van több?
2012. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak a hátamon van a testem többi részén szép a bőröm és nincs vele gond..évszaktól független,persze ha egy kis nap éri akkor szebb lesz tőle de ha nem érné akkor nyáron is ugyan olyan lenne.A hátamon elszórva van de inkább a két vállam környékén és azon a részen a háton..de ott sok.
2012. dec. 17. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a doki, hogy örököltem drága felmenőimtől a dolgot...és hogy gyógyszeres kezeléssel lehet rajta segíteni, de csak télen, mert nem lehet minimális napfénnyel se érintkezni a szedése alatt...én nem szedtem végülis, de már mérséklődött a dolog a hátamon és az arcomon is már szép ahhoz képes a bőröm. 19/l
2012. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én írtam az előbb. Nekem ugyanezz volt a problémám, azért kérdeztem. Nekem a ruha miatt volt, télen és összel rétegesebben kell öltözni, így van amikor kimelegszik az ember. Bezsírosodik a bőröd, és ahol a ruha hozzád ér, dörzsöli és begyulladnak. Ami a legfontosabb, próbáj meg pamut ruhákat hordani. Legalább a pólód legyen az.

Azért lett mégtöbb pattanásod, mert a sok kencével kiszárítod a bőröd, dermofil paszta jó, csakha már egy gyulladt pattanásra teszed, leszárítja a tetejét, de a bőröd alatt lévő genny vagy eloszlik, vagy begyullad és hatalmas göbbé válik, aminek már kivezető nyílássa se lesz.


Egy olyan lemosót keress, ami nem szárít és heti max 2-szer használd! Lehet gáz de nekem a Neutrogenanak a 2 in 1 mask-ja vagy valami hasonlója hozta rendbe a hátam. Heti egyszer kétszer lufaszivaccsal is átdörzsölheted a hátad. Ha nagyon rossz a helyzet, menj el megint kozmetikushoz és próbáld meg amit írtam. Szép lassan el fognak múlni.

2012. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
unokatesómnak a szolárium segített az jó az ilyen bőrhibákra próbál ki
2012. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

tegnap 17:41


Értem.Köszönöm a válaszokat!Neutrogena az melyik?Abból több féle is van?A pulóvert és a ruházatot nekem is mondták már,de azt kizártam.Ez más miatt van én úgy gondolom,étkezés is rendben van.

Szolárimmal és a nappal az a probléma hogy beleégeti ami nem éppen jó..a szolárium és a nap is addig tűnteti el amíg folyamatossan jár az ember..

2012. dec. 18. 11:52
 8/8 anonim válasza:

17:41-es vagyok!

Ez a pontos neve a Neutrogena terméknek amiről írtam: Neutrogena Visibly Clear 2 in 1 Wash and Mask.

Még most is ezt használom és egy pati sincs a hátamon, ez nem garancia, hogy neked is jó lesz. Két féleképpen lehet használni, vagy lemosóként, tehát gyorsan bekened és lemosod a hátad, vagy rajtahagyod kb 5-10 percig és akkor mintegy maszk úgy működik. Én a helyedben elsőnek, heti 2-szer használnám lemosóként és egyszer maszkként. Ilyen fehér krémszerűség, szóval ha tudsz inkább ilyenkor zuhanyozz mert kicsit nehéz lemosni. Max 1500 Ft.


Ha érzed, hogy szárítja a bőröd ritkábban használd, mert többet ártasz vele mint használsz.


Egyébként miből gondolod, hogy nem a ruha miatt van, tehát, hogy bezsírosodik a bőröd a réteges ruha alatt?


Szerintem se hormonális probléma, se étkezés miatt nem lehet, mert akkor, máshol is jelentkeznének pattanások.

Ez csak az én véleményem :)

2012. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!