Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Svédcsepp arcra? Összehúzza a...

Svédcsepp arcra? Összehúzza a pórusokat, tisztít, ragyákat, szemölcsöket eltünteti? Igaz lehet?

Figyelt kérdés
Próbáltátok már, ha igen milyen a hatása?
2012. dec. 2. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, de nem is hiszem. Még azt el is hinném, hogy esetleg segít a pattanásokon, amire amúgy tökéletesen beválik a teafaolaj, de komolyan nem hiszem, hogy bármit is csinálna a szemölcsökkel.
2012. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én szoktam svédcseppel kezelni az arcom, de én pattanás nyomkodás után és amikor zsíros a bőröm. 40% alkohol, szóval szárít és fertőtlenít. erre a célra beszokott válni.
2012. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy Maria Treben könyben olvastam, hogy a szemölcsöket ezzel le lehet szárítani....... Hát.....:)
2012. dec. 3. 10:44
 4/4 kilima válasza:
Valóban hatásos, nekem a kezemen volt még évekkel ezelőtt egy szemölcs, amit a körömvirágkrém-svédcsepp párossal tüntettem el. Azóta nem újult ki, pedig előtte a bolti ecsetelőktől mindig csak időszakosan múlt el. Én a következőt csináltam: langyos vízben alaposan kiáztattam, hogy puhuljon fel a bőr. A szemölcs teteje kifehéredett, ez az elhalt réteg, azt levagdicsáltam szépen óvatosan, amennyire csak tudtam. Nyilván vigyázni kell nagyon, ha az arcomon lenne, nem valószínű, hogy nekiállnék kisollóval vagdosni, inkább pl. szivaccsal ledörzsölném a felpuhult elhalt részeket. Miután a szemölcs tetejétől így megszabadultam, megtunkoltam svédcseppel, bekentem egy pici körömvirág kenőccsel, és egy svédcseppel átitatott sebtapasszal leragasztottam. A svédcsepp csíphet az elején, de nem vészes. Most már nem emlékszem pontosan, hogy hány napig cserélgettem a tapaszt, az viszont biztos, hogy nyomtalanul elmúlt. Nem akarok hazudni, mert tényleg nem emlékszem már, de úgy rémlik, nem kellett egy hét neki. Ahogy szárítja a szemölcsöt, úgy időről időre megint lehet áztatni, elhalt réteget eltüntetni, újra bepepecselni. Tesómnak ugyanígy mulasztottuk el egyszer, ugyancsak a kezéről. 32 virágos svédcseppet és minél természetesebb körömvirágkrémet használj.
2012. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!