Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinus olaj! Hogyan használjam?

Ricinus olaj! Hogyan használjam?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam már, hogy jó lesz tőle a haj, és még a növésben is nagyon sokat segít. De viszont olyat is hallottam, hogy valakinek nagyon hullott tőle a haja, és pont az ellenkezője történt. Nektek hogyan használt? Ki szeretném próbálni. Hogyan használjam, mennyi ideig kell a hajamon lennie, csak a végére vagy mindenhova? Most használok hajpakolást, ricinus olaj mellett is használhatok más pakolásokat vagy inkább ne?


16/L



2012. nov. 4. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 2 evőkanál ricinus olajat összekevertem egy evőkanál olivaolajjal. Beraktam 10 mp-re a mikróba, mert melegen folyékonyabb és.így könnyebb felkenni. Úgy kentem fel, mint ha hajat festetten volna. Az egész hajamba belemaszíroztam után ráhúztam egy zacskót, majd egy törülközőt és rajta hagytam úgy 4 órán át, vagy egy éjszakára. Eleinte egy nagyon picit hullt tőle a hajam, de utána megszűnt. Nekem bevállt, eleinte csak egészségesebbé tette, de olyan 2 hónap után már láthatóan nőtt is. Szerintem felesleges a pakolás, hiszen önmagába is megállja a helyét :) Remélem segítettem!
2012. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 hónapig próbálkoztam vele, a hajam hullott tőle csomókban, pedig nem hagytam rajta sose tovább fél óránál. Senkinek nem ajánlom. Ja és a hajnövekedés sem lett gyorsabb tőle. Mondjuk nem csoda, az genetika, azon semmi nem fog változtatni, nem is arra való az olaj...
2012. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy veszek egy adagnyit (nem tudom mennyi lehet ez, talán 1 deci, annyi, amennyi egy hashajtáshoz elég ;)) és annak a harmadát teszem egy pakoláshoz. Ugyanennyi kókuszolaj és még egy harmadig, amivel hígítom, pl olíva olaj. Valaki étolajjal csinálja, állítólag úgy is jó. Nem vonom kétségbe, mert miért mondanák, hogy jó, ha nem, de én pl sosem tennék étolajat a hajamra :/ na mind1, tehát ezt a kotyvaszt fél percre berakom a mikróba és utána rákenem a hajamra, előbb a tövét, majd a maradékot a végére. Rá egy zuhanysapka és egy törülköző. 3 órát hagyom kb rajta, több időm nincs sajnos, meg sztem ennyi idő alatt bőven megszívja magát a hajam. 2x samponozom és gyönyörűen lejön. Nekem nem hullott tőle a hajam, csak ha ősszel használtam, mert akkor alapból gyengébbek a hajszálak, aktuális is az őszi hajhullás és erre az olajok csak rásegítenek. De télen, meg pláne nyáron nagyon jót tesz a hajnak. Nekem sokat nőtt tőle, rengetek babahajam van. 5 éve használom kúraszerűen, így tudom mit beszélek. Ha nagyon akarsz használhatsz mellette más pakolást is, de a különböző olajok a legjobbak hajvégápolónak. Amid van elhasználhatod, de sztem felesleges újat venni.
2012. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!