Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet csinálni az alapjára...

Mit lehet csinálni az alapjáraton száraz, de másnapra bezsírosodó hajjal?

Figyelt kérdés

Száraz, töredezett hajam van. Szóval reggel megmosom a hajam, akkor még szép fényes és selymes, aztán este lefekszem, és másnapra bezsírosodik (plusz mivel forgolódok, ezért össze is gubancolódik, amit aztán reggel kibontok, és lesz egy szénakazal a fejemen).

Nem zsírosodik annyira durván, de másnap már eléggé lapos, és hajlamos tincsekbe összeállni. Hiába rakok rá száraz sampont, az is csak beleragad, és tapad az egész hajtövem. Nem rakom a pakolást, balzsamot a tövekre, viszont a végeken muszáj használnom, mert nagyon törik a hajam.

Mit tudnék vele kezdeni?


2012. okt. 8. 18:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és egyáltalán nem csinálok vele semmit, nem vasalom, nem göndörítem, szárítani sem nagyon szoktam, bár néha becsúszik. Nem fésülöm durván, nem tupírozom, semmi. Egyedül havonta színezem be hennával, és ennyi.
2012. okt. 8. 18:25
 2/7 anonim válasza:
Nekem 13-16 éves koromban volt a legtöbb problémám a hajam zsírosodásával, állítólag a kamaszkor egyik velejárója ez is. Most 18 leszek, kissé javult a helyzet, de még mindig nem az igazi. Tehát ha ebben a korban vagy, akkor talán egy kis vigasz lehet, hogy nem marad mindig így. Addig is ajánlom a Schauma Cotton Fresh sampont, nekem bevált. A másik ami még jó lehet, ha megpróbálod nem naponta mosni a hajadat. Minél gyakrabban mosod, annál hamarabb fog zsírosodni. Persze megértem, hogy eléggé kellemetlen így, de ha épp nem mész sehova akkor megoldható, vagy hajpánt és egyéb kellékek is jól jöhetnek ilyenkor.
2012. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanilyen az enyém is! Én már próbáltam mindent, pl volt, hogy csak hetente egyszer mostam meg (ne kérdezd hogy bírtam ki), meg mindenféle kencefice, de semmi nem használt. Most ezt a Herba vita zsíros hajra való hajszeszt fogom kipróbálni, de a töményebb típusút, ami ilyen kis ampullákban van. Majd mondom, ha sikerült valami. Bár igazából én már egészen pár héttel ezelőttig úgy voltam vele, hogy akkor mosom kétnaponta, csak legalább a vége legyen ép. Viszont most már annyira zsíros, reggel megmosom és másnapra már olyan. 1 nap alatt bezsírosodik, ami azért nem normális már...
2012. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

17 vagyok, évek óta ilyen. Hiába nem mosom egy hétig, a következő mosásnál ugyanolyan marad :( (nyáron "kúraszerűen" csináltam ezt, de hiába). Nem tehetem meg hogy 2 napnál tovább húzom, mert suli, emberek, tömegközlekedés, ráadásul a zsíros hajnak van egyfajta szaga is.


Utolsó, ha a száraz hajamra zsírosra valót kenek, az még jobban kiszárítja, nem? Szeretném növeszteni a hajam, de nem szeretném hogy még jobban törjön.. :(


Egyébként úgy irigylem azokat, akiknek elég 4 naponta megmosni a hajukat, és még akkor is szép, rendezett, tiszta nekik.

2012. okt. 8. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szárítja a végét, mert csak a tövére kenem, illetőleg eleve olajos pakolást teszek hajmosás előtt a végére, plusz mosás után befújom ilyen kétfázisú ápolóval. Azzal úgy most nagyon nincs gond. Persze nem rég vágattam.
2012. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, ahogy előttem is említették, hogy hajmosás előtt egy 1-2 órára teszel rá (kivéve a hajtövedre) valami olajos pakolást. Pl. ricinusolaj, vagy sima hajolaj is jó, olvasgass utána. Miután letelt az 1-2 óra zsíros hajra való samponnal lemosod,és a hajadnak se lesz baja, mert ha olaj volt rajta akkor az úgy még jobb is neki. Szerintem így tovább bírja, és a hajad is szebb lesz.
2012. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, tesztelek! :)
2012. okt. 9. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!