Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan lehet a barna (színezet...

Hogyan lehet a barna (színezett) hajamból szőkét csinálni de vmi sötétebbre gondoltam, ugyértem csak simán hajfestékkel jó lenne vagy elötte le kell szívni a színt is vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Leszívni manapság már nem kell!!! Dm-ben lehet kapni színeltávolítót color B4 a neve, az leszedi a hajadról a szinezőt, visszafordítja az oxidációs folyamatot. Nem egy kíméletes szer ez sem, de jóval kíméletesebb annál, mint amikor leszívják a hajat, mert nem tartalmaz se hidrogénperoxidot se ammóniát (helyette mást, de nem szőkítőt, hanem redukálószert!!).

Ettől kicsit világosabb lesz a hajad, mint amilyen eredetileg volt, hiszen a színezőben lévő hidrogénperoxid valamennyire kiszőkítette, de az a lényeg, hogy visszakapod a hajszíned, úgy, ahogy van, festékpigmentek nélkül.

Erre aztán, miután egy kicsit hagytad pihenni (addig lehet, hogy szarul nézel majd ki), és kicsit visszahidratáltad a hajad, ami kiszárad, de nem extrán amúgy (nekem pl elég volt kicsit tovább rajtahagyni a balzsamot), bármilyen festékkel rámehetsz. De ha tetszik a szín, akár hagyhatod úgy is...


Viszont simán csak festékkel nem tudod a barnát sötétszőkére világosítani, mert a festékpigmentek a hajadban maradnak, nem világosodnak attól, hogy ráfestesz. Ha csak egyszer színezted, akkor elég, ha vársz egy kicsit és még sokat fakul, akkor meg lehet próbálni ráfesteni világosabbal, de nagy a valószínűsége, hogy a lenövésnél világosabb lesz, a színezett résznél meg valami fura szín jön ki, ami sötétebb. Van esély rá, hogy alig látszik, de az is lehet, hogy nagyon ronda lesz...

2012. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehet barnából sötétszőkét produkálni,de gyakorlatilag simán lehet,én már többször is csináltam. Vegyél Kallost,az mindenre képes,én homokszőkét ajánlom 9%-os hidrogénnel,garantáltan kivilágosítja,akár 3-4 árnyalattal is.Vigyázz,kicsit kiszáríthatja a hajad,kenjél rá majd pakolást,vagy balzsamot. Javaslom még a Wellatont is,ha veszel belőle olyan kb.9-es,10-es árnyalatot,az is világosít,de kevésbé drasztikusan,olyan 1-2 árnyalatot.
2012. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!