Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Holnap lesz egy fontos megjele...

Holnap lesz egy fontos megjelenésem ebédidőben. Milyen legyen a ruhám, sminkem, hajam?

Figyelt kérdés

Egy cég felsővezetőivel fogok találkozni. Arra gondoltam, hogy a hajamat behullámosítom, csak nem tudom, milyen természetes módszerek vannak rá, mert hajvasalóval és egyebekkel nem szeretném. Az öltözékem és a sminkem milyen legyen, hoy ne leygek se túl 'szent' és se kihívó.? Ha fontos: vékony testalkatú, 158 centi magas vagyok, sápadt kreol bőröm, sötétbarna hajam és barna szemem van.

26N


2012. okt. 4. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ruha kosztüm, vagy nadrágkosztüm legyen, esetleg fekete szoknya valami elegáns blúzzal. A sminked legyen nagyon egyszerű, és természetes.

Én a haja összefognám a helyedben. De ha hullámosítani akarsz mindenképpen itt egy videó: [link]

2012. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Haj:

A hullámos haj nagyon jó, főleg a nagy, laza, természetes hullámok. Nagyon sok nőnek áll jól és egyszerre lehet elegáns és bájos frizura is, csak az összhatáson múlik. :)

A két legegyszerűbb módszer, amit gyakorlatilag mindenki meg tud csinálni az alufóliás és a zoknis módszer. Az alufóliás módszernek az a lényege, hogy az alufóliát szét kell tépni kb. 4-5 centinként. Az alufóliadarabokat picit meggyűröd, de csak annyira, hogy a levegő át tudjon járni közte. Gyakorlatilag ez a hajcsavaró, erre kell a hajat felcsavarni, majd a végén az alufólia két végét összetekerni. A zoknis módszernél ugyanígy jársz el, a zoknira tekered fel a hajad és a végén a zokni két végét összegubózod.

Értelemszerűen minél kisebb tincseket csavarsz fel annál göndörebb lesz a hajad reggelre. Ha csak hullámokra vágysz, nagyobb tincseket csavarj fel.

Mindenképpen legyen nedves a hajad, amikor felcsavarod, reggelre úgy is megszárad. Ha biztosra akarsz menni (abban is, hogy megszáradt és abban is, hogy hullámos lesz a hajad), reggel egy kicsit száríts rá hajszárítóval, aztán várd meg amíg kihűlnek a tincsek és bontsd ki a hajad. Fésülni nem szabad, mert kifésülöd a hullámokat a hajból, csak az ujjaiddal igazgasd meg a hajad és mindenképpen fixáld, hogy ne rúgja ki magát.


Smink:

Szerintem a több kevesebb elvet tartsd szem előtt. Egy szolid smink többet ér egy erősnél, pláne ilyen szituációban. :) Az alapozóval csínján bánj, ha egyáltalán használsz. Csak nagyon vékonyan vidd fel és szépen dolgozd el a homlok, fül és áll vonalánál, le a nyakadon is. A szemhéjadra egy kis bézs és melegbarna szemhéjpúder tökéletes választás. A belső szemzugba vidd fel a bézst és kifelé dolgozd el egy picit, a külső részre pedig a barnát vidd fel. Végül dolgozd el a kettő határát, hogy természetes hatása legyen. Vékony ecsettel a barna szemhéjpúderből egy picit tehetsz az alsó pillák tövébe is. Szempillaspirállal koronázd meg a sminket, de ne használj nagyon dúsító spirált, ilyen szituációban egy szolidabb szempillaspirál a nyerő. Nem tudom, hogy a szádat szereted-e festeni, de arra mindenképpen figyelj, hogy hidratált legyen a szád. Ha szeretnéd a szádat is festeni, válassz valamilyen természetes színű rúzst, ami illik hozzád. Az első réteg rúzs felvitele után a felesleget egy zsepivel itasd fel, majd púderezd le az ajkadat, és kenj rá még egy réteg rúzst. Így sokkal tartósabb lesz a végeredmény. :)

Végül vékonyan púderezd át az arcodat. Ha szeretnél, valamilyen szolid barackos árnyalatú pirosítót is dobhatsz fel.


Öltözék:

Olyan ruhát válassz, amiben jól is érzed magad. Mivel üzleti, céges dologról van szó, legyen letisztult, egyszerű az öltözéked. Pl. egy fekete ceruza vagy A vonalú szoknya, egy csinos blúzzal. Arra figyelj, hogyha szoknyát veszel fel, ne legyen túl rövid, legalább combközépig érjen és a blúz se legyen túl dekoltált. Itt érvényes a kevesebb több elve. Cipőként valami kényelmes, elegáns cipőt ajánlok, lehetőleg magassarkút. Nem kell egész nap abban lenni, elég ha a találkozóra felveszed, utána cserélhetsz lapostalpúra. :)


Remélem tudtam segíteni!

2012. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi csajok, ment a zöld kéz! :)
2012. okt. 4. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!