Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kócos haj? (Kérdésed túl...

Kócos haj? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

sziasztok:) Válig érő a hajam, nagyon dús ezért otthon ritkító ollóval ritkítottam és most jó meg lépcsőzetesebbre megcsináltam, csak kienegedve borzalmas a hajam. Kiengedve vasalva lenne jó, de anyukám és magam sem tudom szépen megszárítani, roncsolni meg nem szeretném, mert növesztem és nem szeretném hogy széttörjön.. áltt lófarokba fogom, de még úgy is a nap végére kiáll egy csomó hajszál, nagyon durva tapintású, száraz is picit, és nemtom mit kellene.. tesóm szerint hajlakk de félek hogy az nagyon károsítja:s fonással is szoktam hullámosítani de az se az igazi:/ annyira várom hogy megnőjön, de olyan gáz hogy szinte összefogom, kontyolom vagy befonom.. ötletek?:/

16L


2012. okt. 4. 17:35
 1/4 A kérdező kommentje:
hozzáteszem hogy már vágni kellett ígyis a hajam végéből mert kicsit töredezett + mielőtt ritkítottam úgy is szar volt megszárítva, de így az ollótól se lett jobb a helyzet.. vasalástól szép puha lesz meg minden de nem akarom hogy elvékonyodjon.. néha belefér azért
2012. okt. 4. 17:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Használj valamilyen hajápolót, balzsamot, vagy pakolást. Az alapján, amit leírtál valóban száraz, sprőd hajad van, ezt mindenképpen ápolni kell.

A hajad ne vasald, nagyon tönkreteszi. Nekem is ezt mondták, de nem hittem el, most már tudom, hogy igazuk volt. Most szenvedek vele, hogy helyrejöjjön a hajam, de nagyon nehezen válik újra egészségessé.


Én balzsamot (baleás) és pakolást (gliss kuros) is használok, mivel nagyon tényleg nagyon száraz a hajam. Minden hajmosáskor nem jó használni, a hajnak is kell egy kis pihenő, meg el is nehezedne a hajam tőle. Nekem úgy vált be, hogy minden hajmosás után (heti 1 vagy 2 alkalom) használok balzsamot és 2 hetente pakolást. Így egyre jobb állapotba van a hajam, puhább, selymesebb és erősebb, és nem is nehezedik el a sok terméktől.


Beszárítani nagy átmérőjű körkefével érdemes a hajad. Nekem váll alá ér a hajam kicsivel és a fodrászom mindig nagy körkefével szárítja be a hajam. Így hát vettem egyet én is, és próbálom megtanlni beszárítani a hajam. Egyre jobban megy. :)


Amit még kipróbálhatsz, hogy begöndöríted természtes módon pl. zoknira vagy alufóliára tekered fel a hajad egy éjszakára. Lehet, hogy göndören, hullámosan szép lenne a hajad és nem kellene mindig összefogni.

Ha pedig más megoldás nincs, nézz a neten videókat, nagyon sok szép, összefogott, egyszerű haj van. Így, bár össze lenne fogva a hajad, változatos lenne.

2012. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen:))
2012. okt. 4. 20:00
 4/4 A kérdező kommentje:
+ ment a zöld kéz
2012. okt. 4. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!