Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 300 grammos sószappant milyen...

300 grammos sószappant milyen arányban kell feloldani?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem a sószappant, de használata számomra kissé nehézkes, mert erősen karcol és a vizes kezemmel sem tudom egyenletesen felvinni. Így arra gondoltam feloldom vízben, de nem tudom mennyit adjak hozzá...Valaki esetleg tud segíteni? Előre is köszi!

2012. okt. 4. 14:31
 1/3 Magyar Edina :) válasza:

Szia!

26%-os oldatot kell készíteni

klórmentes,szénsavmentes ásvány vízzel

azt jelenti ,hogy 300grammos szappant 9decileter ásvány vízbe kell beletenni és fel kell oldani.

És evvel kell a bőrt lemosni.

Ha érdekel ,hogy hogyan kell hígítani gargarizáláshoz vagy ívókúrához írj.!

Remélem a válaszommal segítettem!:)

2012. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hú hát kár, hogy nem előbb kaptam ezt a részletes választ, mindenesetre köszönöm szépen! Elkészítettem már az oldatot csak én 1 liter sima csapvízbe oldottam fel. Nos nem baj, számomra így is megfelel ( gondolom az az 1 deci már nem oszt,nem szoroz), legalább nem marja az elején annyira az arcomat :)

Megköszönném ha leírnád az ivókúrát! :) üdv

2012. okt. 7. 19:28
 3/3 Magyar Edina :) válasza:

Sóoldat ivókúra:

Alkalmas anyagcserezavarok, emésztési-, vérnyomás problémák, cukorbetegség esetén. Különösen ajánlott tisztító-méregtelenítő, salaktalanító kúrákhoz - az öngyógyító erők aktiválásához.

Elkészítés: A 26%-os sót tartalmazó telített sóoldatot más néven sole - nak hívják. 1 kg kristálysó feloldásához kb. 3 - 3,5 l víz szükséges. Töltsön egy átlátszó falú üvegbe 1/3 rész Himalája sót, majd töltse fel desztillált, ionkezelt vagy tisztított vízzel. Időnként a vizet meg kell keverni, hogy a sóoldat koncentrációja az üvegben egyenletes legyen. Néhány órán belül az oldódás befejeződik. Az oldat telítettnek tekinthető, ha abban feloldatlan sókristályok láthatók és már nem oldódik tovább. A fel nem oldódott sót vegyük ki az oldatból, hagyjuk megszáradni, és tegyük el későbbre.

Ihatjuk reggelente éhgyomorra, vagy napközben eloszlatva. Tegyünk egy teáskanálnyi sóoldatot 1 liter szénsavmentes ásványvízbe vagy tisztított vízbe, amit a nap folyamán egyenletesen elosztva megiszunk. Ha valaki reggelente kávézik, akkor esténként lefekvés előtt ajánljuk bevenni, mert a kávé semlegesiti a sóoldat hatását.

Az így nyert dúsított ásványvíz, kedvező hatással van minden szervünkre és életfolyamatunkra is. Rögtön beállítja az egész napi elektrolitháztartásunkat, és régi nátriumklorid okozta lerakódások feloldódnak vele.

Akinél a salaktalanítás ettől a mennyiségtől nagyon hevesen indul meg, az eleinte csak kis mennyiséget igyon, ügyelve a bőséges vízbevitelre és fokozatosan emelje a só mennyiségét.

Gyerekeknél és csecsemőknél néhány csepp elég a sóoldatból.

Az oldat steril, benne sem gombák, sem csírák vagy baktériumok nem élnek meg, ezért zárt edényben tárolva korlátlan ideig eltartható.

Szájápolás:

Segít megelőzni a fog-, és ínybetegségeket, a fogkőképződést, és a fogszuvasodást.

Elkészítés: A sóoldat képes a fogkő eltávolítására, a fogíny regenerálására, semlegesíti a szájban lévő nemkívánatos szájflórát. Mossunk fogat minden étkezés után 26%-os telített sóoldattal és öblögessünk 2 - 3 percen keresztül.

Gyulladásos íny és nyitott sebek esetén csökkentsük a só koncentrációját

2013. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!