Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a hajamnak a gyors növésben? Nektek van ami bevált?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Vitaminokat szedj, B vitamin komplexet mindenképpen, akár multivitamin mellé is. Esetleg terhesvitamint (komolyan!).

Ezen kívül hidratáló hatású hajápolókat használj, lehetőleg savas kémhatású sampont és balszamot, mivel a lúgos csak megnyitja a haj felületét és így könnyebben kiszárad, akkor pedig töredezni kezd, és újra le kell vágni.


Ezen kívül, bár elég hülyén hangzik ez így, de ne vágd, vágasd! Sokan úgy akarnak hajat növeszteni, hogy havonta-kéthavonta vágatják, hát úgy az életben nem nő meg!!! Vágatni csak akkor kel, ha láthatóan töredezik, tehét a hajvégeid szétnyílnak vagy apró fehér göböket látsz a végén a hajadnak.

2012. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem nagyon engedem vágatni csak ritkíttatom.Alul barna felül szőke,és úgy vettem észre mióta alul barna sokkal egészségesebb és nem törik a vége nem szálkás.Egyébként kismama vagyok és szedtem terhes vitamint is.:)

Esetleg valami pakolás,vagy olaj vagy ilyesmi nem segít?

Sokszor kötöm szoros lófarokba,mert azt is hallottam ,hogy segít.Szerinted?

2012. szept. 25. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:

A lófarok szerintem legfeljebb télen hasznos, amikor a kabáthoz és a pulcsihoz annyira nem súrlódik, de ott pedig, ahol összefogod ott kopik tőle a haj. Én azt hallottam, hogy egészségesebb leengedve, de valószínűleg se egyik se másik a helyes megfejtés :)

Ha most szültél, akkor sok kálcium, magnézium, vitamin segít, mert ha szoptatsz, az is a te szervezetedet meríti, meg persze a terhesség is...

Az olajat én nem javaslom, mert szerintem az olajos pakolások tovább szárítják a hajat, mivel a hajat hidratálni kell, az olaj pedig taszítja a vizet...

Állítólag a ricinusolaj fejbőrbe masszírozva jót tesz, de ezt nem tudom, szerintem az elég undorító, sűrű, ragacsos olaj, ezért én amikor megláttam, végül nem kentem a fejemre...

2012. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

34 hetes kismama vagyok.:)

Régebben szedtem a biovanne-t,hát szerintem semmit nem használt gy abba is hagytam.Igazából nekem nyáron nagyon praktikus volt a lófarok a nagy meleg miatt.Viszont télen jobban kibontva hordom.És ricinus olajat hol tudok beszerezni?Patikában mondjuk?Lehet,hogy kipróbálom veszteni nem vesztek vele semmit.Egyenlőre még ráérek bívelődni vele.Sok nőnek olyan szép egészséges hosszú haja van,hogy el nem bírom képzelni mit csinálnak vele.Mondjuk lehetséges,hogy genetika?

2012. szept. 25. 17:31
 5/5 anonim válasza:
Hord sűrűbben összekötve a hajad, hidd el segít rajta.
2012. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!