Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szeretném borotválni /epilálni...

Szeretném borotválni /epilálni a lábam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

13 vagyok, és nagyon szeretném a lábamról eltüntetni a szőrt. De egy kicsit félek tőle, és nem tudom, hogy fojak hozzá...

Anyunak van borotvája meg epilálója is, de nem tudom, melyiket használjam. Plusz, jó lenne, ha nem tudná meg...

Tapasztalatok, vélemények, tánácsok... Bármelyik jöhet (:

Előre is köszi!


2009. aug. 2. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én borotválni szoktam, amit sűrűn kell, mert hamar visszanő. De ha hosszabb időre elmegyek, pl. nyaralás akkor le szoktam gyantáztatni, mert az hosszú ideig tart.

A borotválás nem fáj, az epillálás meg kissé kellemetlen és utána ki is pattoghat a bőröd, de ez is hosszabban tart.

Neked kell eldöntened, hogy melyik jobb. Szerintem próbáld ki mind, ha teheted.

2009. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne epilátor, és ne borotva! Én is 13 évesen kezdem, és mostanra nagyon megerősödött a szőr!:(

Vegyél gyantázókészüléket otthonra, bár kicsit bonyi használni, vagy menj el kozmetikushoz gyantáztatni.

2009. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én borotvát használok.

biztosan van otthon borotva hab, nyomj egy picit a tenyeredre és egyenletesen oszlasd el a lábadon, majd lentről felfelé húzd a borotvát.

ha nincs otthon borotva hab, akkor akár zuhanyzás köben vagy előtte áztasd be a lábad melegvízbe, mert ha szárazon borotválod le a lábad, akkor begyulladhat, és ég stb. szóval szárazon és nagyon szappanos vízzel nem érdemes..

2009. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 13 éves vagyok. Nemrég kezdtem el borotválni a lábamat. Nekem se tudta meg anyum vagyis szerintem már tudja mert látja, de mindegy. Én borotvát használok, és szinte minden második nap kell, de epilálni akarom, mert az is van. Én borotváláshoz tusfürdőt használok. Gondoltam már hogy veszek gyatát és legyantázom a lábamat. Szerintem is próbáld ki mind. :)
2009. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Mindenféleképpen az epilátort használd (bár nem egészséges másét használni, jó lenne sajátot beszerezni...), mert a borotva erősíti, és ha már 1x borotválsz, utána jobban fog fájni az epilálás/gyantázás, + az epilálás után később nő vissza a szőr.

És szerintem nyugodtan mondd meg neki, vagy ha már megcsináltad menj oda hozzá boldogan, hogy: Nézd, anya, leepiláltam a lábam :D

(és amúgy itt az oldalon van olyan kérdés is, hogy hogyan használd az epilátort, keresd ki:)

2009. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!