Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tiszta, természetes samponok...

Tiszta, természetes samponok közül melyik ajánljátok?

Figyelt kérdés

Alterra

Farfalla

Faith in nature



2012. szept. 17. 14:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Lush

Alverde

Logona

Biola


...csak mert vannak ezek is :)

2012. szept. 17. 14:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a Belmar normál sampon jött be eddig a legjobban, és szerintem ez a legtisztább is a piacon kapható natúr samponok közül.


[link]

2012. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én gyereksamponokat használok, Babylove-ot és Dulgon kidset. Ezek is természetes alapanyagúak. Amúgy a Lusht én semmiképp sem mondanám természetesnek, a samponszappanjaik alapja a Sodium Lauryl Sulfate (még csak nem is Laureth), és baromira szárítanak. Nekem a Godiva van, nagy darab shea vajak vannak benne, mégis használhatatlan.
2012. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szangvinika válasza:
Satinique ami nekem bevált, természetes alapanyagok, sokféle, speciális igényekre kialakított, árban kifejezetten baráti :) és vannak szérumok melyek varázsolnak a hajjal és fejbőrrel :)
2012. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem zsíros hajam van, Olívia samponszappant szoktam rá használni, abból a mentás-teafásat. Nekem bevált. Majd a rozmaringosat is ki akarom próbálni ha ez elfogyott.

A Lush nagyon gáz, egyáltalán nem természetesek az összetevői.

Öblítőnek egyébként almaecetes illóolajos vizet használok a hajamra.

2012. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is használok almaecetes öblítőt.

Illetve minden hajmosás előtti éjszaka bedunsztolom a hajam olajpakolással, és másnap reggel mosom csak ki. Idáig Schauma sampont használtam, mert az jól habzik. Próbáltam azt, hogy kevesebb sampon szódabikarbónával keverve, az is elég hatásos. És gondoltam kipróbálom, hogy valami természetes sampon szódabikarbónával keverve milyen, mert úgy tudom, hogy ezek a tiszta samponok nem annyira habzanak. Ami érthető, csak így megnehezítik a hajmosást.

2012. szept. 17. 18:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem habzanak annyira mer nem tartalmaznak SLS-habositot, ami roppant karos a hajra szoval ne band, hogy nem habzik annyira. :) Miert jo szodabikarbonattal keverni a sampont?
2012. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5. vagyok, az én samponszappanom nagyon habzik azonnal, többször megnéztem emiatt az összetételét, de nem volt benne mesterséges anyag, amire gyanakodhatok.

Mondjuk nekem meg kell mosnom a hajam vele kétnaponta, mert elég hamar trotty lesz :)

De már nem állnék vissza másra.

Régen próbáltamén is a szódabikarbónás hajmosást, de nem jött be. Másnap olyan volt, mintha egy hete nem mostam volna hajat.

2012. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyrészt mert a szódabikarbóna elképesztően jól tisztít, másrészt mert olyan lesz tőle a haj, hogy .... wufff :D iszonyatosan megemeli a haj tövét.

Én mondjuk pont azért keverem samponnal, mert próbáltam hogy első mosás sampon, második szódab., de utána nekem is olyan furcsa érzés volt. Szóval én úgy csinálom, hogy samponozás, és a második adag samponba teszek szódab-t.

2012. szept. 17. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:
es nincs semmilyen karos hatasa? lehet en is kiprobalom:D
2012. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!