Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hgy nőljön a hajam?

Janoskiansfan kérdése:

Mit tegyek hgy nőljön a hajam?

Figyelt kérdés
Már mellig ér mindig nézem hogy mikor nő lehet hogy ezértis nem látom meg ilyyenek de anyukám megijesztett azzal,hogy neki is mellig érö haja van kicsit hosszabb mint az enyém és neki nem nőtt tovább.mit tudnék csinálni ?vagy ez ellen semmit?persze természetesen szoval semmi hajhosszabbitás..

2012. szept. 9. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Egészséges anyukád haja? Nem törik a vége? Szokott belőle vágatni? Ezeket tudni kéne, hogy tényleg meg lehessen mondani, fog-e tovább nőni. Sokan csak azt hiszik, hogy nem képes tovább nőni a hajuk, pedig tudna. Egy átlag ember haja 80-100 cm-re nő meg, az úgy kb. fenékig érő. Minél vékonyabb szálú, kevesebb a haj, annál rövidebb a maximális hossza. Genetikailag meghatározott, hogy meddig tart a hajszálak életciklusa. Attól függ, kinek mekkorára képes megnőni, hogy meddig tart a növekedési fázis.

Így látatlanban nem hiszem, hogy nálatok már a genetikai max lenne a gond. Az ellen persze nem tudsz tenni, de ha egészséges a hajad, szép ápolt, nem törik, rendszeresen vágatod, akkor fog nőni.

2012. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
anyukám minden hónapban vágatja meg mindig nagyon figyel rá.azon gondolkoztam hogy lehet hogy nemtudott inkább várni hogy tovább nőljön.háát remélem nekem nőni fog mert hosszú szép hajat szeretnék...:/használok ricinus olajat is már 1/2 hónapja.Remélem azértnyárra megfog nőni mell alá kb 5 cmrel..
2012. szept. 9. 21:21
 3/7 A kérdező kommentje:
jaah és az is számíthat hogy minden este maszírozom kb fél órát?
2012. szept. 9. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nyilván azért nem lesz hosszabb anyukád haja, mert mindig levágatja. :D

A masszázs segíthet, én mondjuk nem szoktam alkalmazni, mert a zsírosodást is serkenti. A ricinusolaj sajnos nem használt nekem. :(

2012. szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Normál esetben 1,5 - 2,5 cm-t nő a haj havonta. Hacsak nincs valami betegséged, vagy bármi ami meggátolná akkor ennyi, ez több nem lesz se ricinustól, se mástól.
2012. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az az egészséges, ha max 2 havonta jár vágatni!! Hülyeség havonta menni!!
2012. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!:)
2012. szept. 11. 19:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!