Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A sokéves borotválástól...

A sokéves borotválástól Nagyon megerősödött a szőr a lábamon és Az intim részén is. Ha legyantáztatnám Nagyon fájna ugye?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran kellene járni ilyen erős szőrrel mire meggyengül?Valamint mennyibe fájna ez nekem alkalmanként?Előre is köszi a válaszokat!!!

2012. szept. 3. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Veszel gyantát (vagy csinálsz cukorgyantát) és leszeded, kicsit tovább tart mint borotválni, de legalább kipróbálod. Fájni biztos fog egy kicsit, de hát...ez ilyen, kozmetikus annyira sem kíméletes mint te magadhoz.

Nekem mondjuk semmilyen gyanta nem vált be, a lábam tiszta piros volt utána hetekig, kipattogott, szóval nagyon gáz, és a szőröm is kinőtt 5-6 napon belül. Én maradok a borotvánál emiatt.

2012. szept. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elsőre biztosan de utána megszokod és jobban megy,érdemesebb.
2012. szept. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Évekkel korábban lerombolta egy kutatás azt a tévhitet, hogy a borotválástól megerősödik a szőr. Nem lesz sem erősebb, sem dúsabb.

(Mindamellett, hogy ez tudományosan bizonyított, itt vagyok rá élő példának. Olyan gyenge szőrszálaim vannak a lábamon, hogy minden tépéssel járó szőrtelenítéstől csak elszakadnak, nem jön ki a tüsző. Nincs is más választásom, mint borotválni vagy krémezni...) Ebben a videóban egy bőrgyógyász elmagyarázza a lényeget:

[link]


Az intimről tudok nyilatkozni: elsőre fáj. Másodikra is. Aztán megszokod és már nem vészes. Az, hogy neked milyen gyorsan nőne vissza, nem tudom, de nekem kb. havonta, de van hogy másfél-kéthavonta kell megcsinálni. Kozmetikusok nem tudom, mennyiért csinálják, de első pár alkalommal semmiképp ne csináld magadnak, mert ha elrontod, az nagyon tud fájni és véraláfutásokat is szerezhetsz. Aztán ha ellested a technikát, otthon cukorgyantázhatsz. Könnyen lemosható, bőrbarát és olcsó (egy tégely kb. 1000-1500 Ft és lábbal együtt szerintem kb. 4-5 alkalomra elég).

2012. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszön a válaszokat.cukor gyantát már vettem csak nem igazán sikerült használnom.Van patronos melegítőm is Azt is már rég használtam.De azthiszem most elő veszem megint.Csak elsőre most,hogy már régóta borotválom kozmetikussal fogom csinálni.
2012. szept. 6. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!