Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek baj, hogy szinte...

Szerintetek baj, hogy szinte minden nap vasalom a hajam?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy a hajam már lenőtt a váll alá kb. 10 centivel, de még szeretném, hogy nőjön még ugyanennyit. Elég dús és sötétbarna a hajam és a vállamig fokozatos.

Azért szeretném ekkorára növeszteni, mert a hajam elég érdekesen hullámos (az egyik oldalon kifele kunkorodik pár tincs, ugyanezen az oldalon meg pár az államra, a másik oldalon meg az arcomba <- szóval utálom), és ezért szeretném lenöveszteni hátközépig, hátha nem fog annyira zavarni.

Egyszerűen képtelen vagyok úgy iskolába menni, hogy nem vasalom ki.

És a mindennapi hajvasalásra azért kényszerítem magam, mert állandóan elalszom, és akkor körülbelül visszanyeri az eredeti formáját...

Bár annyira nem törik tőle a hajam, mert amikor elmegyek a fodrászhoz (ez úgy kb. fél vagy negyed évente van), akkor is csak 1-2 centi a töredezett rész.

Szerintetek egyszerűbb lenne, hogyha csak összefognám, amíg le nem nő?

14/l



2012. aug. 28. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor fogd össze hord változatosan nem kell mindig vasalni:)

Hamar tökre fog menni a hajad ,szóval még időben állj le ezzel a vasalgatással!

2012. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Huhh sors társat találtam xD

Szóval hát szerintem igen nem túl jó hogy minden nap vasalod a hajad mert ha most nem is egy idő után ki szárad fénytelen és "élettelen" lesz. Ezt saját tapasztalatból tudom mondták nekem hogy ez így nem lesz jó de hát saját kárán tanul az ember.. Szerintem hord változatosan ahogy csak egy rövidebb hajból ki telik. Vagy ha mindenképp vasalni akarod akkor 1-2 dolgot tenned kell a hajad érdekében. pl: kerámia lapos hajvasaló , használj töredezettség elleni sampont és balzsamot, és hővédő spray-t...

2012. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vasalás szárít,előbb-utóbb feltörik.Nem mindennapos használatra tervezték.
2012. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
fogd össze kevésbé roncsolja.. meg hazsnálj ricinus olajat (állítólag gyorsítja a haj növekeédést
2012. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a hajadnak biztos baj
2012. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-3 éve is napi szinten vasaltam a hajam, pont ugyanezért. Beszárítani nem lehetett, fodrász sem tudta úgy, hogy vállalható legyen, tehát nem én voltam a béna, a hajam ilyen. Ráadásul el is aludtam, így megint ugyanolyan sz*r volt a hajam, mintha hajat mostam volna. A környezetemben mindenki azt mondta, álljak le a hajvasalással, mert nagyon tönkre fog menni a hajam. Nem hittem nekik, hiszen használtam balzsamot, pakolást, hajvégápolót és rendszeresen jártam fodrászhoz.

Ma már tudom, hogy nem nekem volt igazam. A hajam - hiába a sok ápolás - tönkrement. Fénytelen, száraz, könnyen töredező lett.

Már egy éve azért küzdök, hogy újra szép és egészséges hajkoronám legyen. Sajnos a hajam még mindig se nem egyenes, se nem hullámos, ami elég tré, ezért vasalom, de csak és kizárólag a hajmosás utáni reggel, tehát hetente 1x vagy 2x. Akkor is használok előtte hővédőt.


Én nagyon bánom, hogy akkor nem hallgattam az emberekre, ha visszaforgathatnám az időt, biztos, hogy nem vasalnám ennyit a hajamat.

Ma már tudom, hogy nem csak akkor lehet szép a hajam, ha full egyenes, sőt, sokkal szebb lehet a természetes haj.


Esetleg próbáld ki, hogy nedvesen befonod a hajad, így egyenletesen lesz hullámos, vagy különböző módon össze lehet fogni a hajad. Nagyon sokféleképpen variálhatod a hajad, pláne, hogy váll alá ér a hajad. A lényeg, hogy ne vasald minden nap, különben úgy jársz, mint én. Max. hetente 1x vasald ki a hajad, az még talán belefér.

Ezenkívül ápold a hajad kívülről (balzsam, pakolás, hajvégápoló, hővédő), és belülről (egészséges életmód).



Egyébként én sok mindent kipróbáltam, hogy ne aludjam el a hajam, a legjobban az vált be, ha kis részenként összefogom a hajam. Tehát vízszintesen leválasztok egy részt a hajamból, amit összefogok egy gumival, alatta megint megfogok egy részt és összefogom egy gumival, de ebbe belefogom az előbbi copfot is. És így tovább, amikor már nincs több hajam, csak a hajhossz, akkor azt is összefogom még néhány gumival. Így nem tud visszagöndörödni reggelre és nem fog szanaszét állni. Esetleg próbáld ki ezt is, de a hajad semmiképp ne vasald mindennap. :)

17/L

2012. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!