Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Barnulás otthon? Olaj? Sárgarépa?

Barnulás otthon? Olaj? Sárgarépa?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen házi praktikákkal tudom elősegíteni a barnulásomat. Ha sárgarépa kúrát csinálok az jó, azt hallottam.


Viszont ha barackmagolajjal, vagy oliva olajjal kenem be magamat az is segíthet?


2009. júl. 24. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

én azt csinálom, h ha napozok a kertben, akkor csakis kb fél9-9 és 10 óra között fekszem ki. Bekenem magam 15ös faktorú(nivea, nagyon jó:))naptejjel, valamint ebben az időben elég sok karotin tartalmú ételt eszem. pl.:napozás előtt s.répa, napközben s.barack, valamint ami SZTEM még elég hatásos mindezek mellett, h napozás közben spriccelem magam vízzel, abból kiindulva teszem ezt, h vízparton/strandon is jobban barnul az ember.:)

illetve kicsit ki szoktam menni "csak úgy" a kertbe 3-fél4 után is, de ekkor már csak úgy lézengek, virágot locsolok, stb.:))

2009. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
1. komi vok:az olívaolajas megoldásról még nem is hallotta, utánajárok:)
2009. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem ismerem a sárgarépa barnító hatását, pedig nagy répaszakértő vagyok, viszont viccen kívül, a sárgaréga sárgít (béta karotin) és valószínűsítem, hogy az általad leírt módszerek egyike sem több buta, üres pletykáknál.


Barnulni a napon lehet. Heti kétszer 10-15 perc (a napállástól, földrajzi helyzettől, bőrtípustól, egyéb tényezőktől befolyásolva) az optimális mennyiség.


Léteznek egyébként barnítő krémek, szerek, amikhez napozni sem kell, de ezek rákkeltőek és egészségtelenek. A szoláriumok meg még a napozásnál is veszélyesebbek.

Tegnap volt egy ilyesmi téma, inkább nem írom le ugyanazt mégegyszer:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__3333..

2009. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
A vízparton nem azért sül le jobban az ember, mert a vízfelszínről visszaverődik a fény? Na mindegy.
2009. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
67%

Én személy szerint nem tudom hogy a sárgarépa mire is jó.

De abban biztos vagyok hogy a bolti sütő,főző olaj a leges legjobb.

Az nem számít hogy mien minőségű.

Én mindíg napozás előtt bekenem magam olajjal, aztán kifekszem a napra és vizes szivaccsal,vizesre törölgetem magam.

Nem baj ha az olaj miatt lepereg egy minimális mennyiség rajta marad a bőrön.

Mikor érzem hogy nincs rajtam víz csak olaj ismét bekenem magam vizzel..Ezt addíg csinálom míg olaj nem marad a testemen, legalábbis adíg amíg nem látom rajta az olajat..ez a fojamat 1-2órányi napozást vesz igénybe, de garantálni tudom hogy nagyon jól lehet tőlle barnulni..

Én nehezen barnuló típus vagyok de 1 alkalommal 2-3árnyalatot is barnulok..és ha ezt megcsinálod maximum 3nap látni fogod az eredményt..miután napoztál és ugyérzed hogy elég vagy letelt az 1-2 óra letusolsz.

Szerintem ez hatásos de csak akkor lehet tudni ha másnak is bejön.. :D

Én tudom ajánlani ugyanis még soha nem égtem le csak szimplán lebarnultam :D

2011. júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Jaj igen és mégvalami.

Az első árnyalatokat már 20-30perc után észrelehet venni :D

2011. júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

off: hát megalapoztad kedves utolsó a bőrrákot magadnak!


on: ha vettétek volna a fáradtságot, hogy utána néztek, mielőtt lehülyézitek a másikat, akkor rájöttök, hogy igenis barnító hatással bír a sárgarépa, ugyanis az összes gyümölcs és zöldség között a legnagyobb dózisban tartalmazza a Béta-karotint, aminek sárgás színű festékanyaga a bőr hámrétegében lerakódik.. ugyanakkor hatékony aktívgyök blokkoló, szóval napi 1 szál, ha gyors barnulást szeretnél, akkor 3-4 nyersen naponta. Előbb járjatok utána, akár saját tapasztalás útján, mint hogy tudatlanul osztogassátok az észt. Kedves kérdező, remélem még olvasod és fogyasztod majd rendszeresen a srépát, mellesleg a sárgabarack is ugyanannyira fontos,(mint az összes zöldség-gyümölcs), a hanza nép szeretettel hasznosítja a sárgbarackot, illetve a magját arckrémként, híresek felettébb hosszú életkorukról, no meg magyar vonatkozásukról.

2011. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A sárgarépa tényleg jó barnuláshoz, de én azt hallottam, hogy nem önmagában barnít, hanem megakadályozza a leégést, ha napozol, illetve szebb barnaság érhető el vele. Ha csak simán azt eszed, de mellette nem napozol vagy szolizol, akkor szerintem nem lesz tőle barna a bőröd. Én tavasszal szoktam szolizni kicsit, hogy nyáron mikor kimegyek a strandra ne égjek le (mindig leégek, csak akkor nem, ha van egy barna alap színem), ilyenkor szedek külön béta karotin tablettát hozzá.
2013. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Használj Kőrösi/Bronz olaj napolajat. Az nagyon remek és 1 hét alatt csoki vagy.
2013. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a repa arra jo hogy ha telen eszed nem fakul ugymond ki a borod hanem maradsz szep barna de vigyazz vele ha tulsokat eszel sargas is lehet tole a borod!:)
2015. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!