Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy ápoljam és mivel a póthajat?

Wixy-Tori kérdése:

Hogy ápoljam és mivel a póthajat?

Figyelt kérdés

Két hete úgy döntöttem valóra váltom a régi vágyamat és tetettem fel póthajat. A legvilágosabb szőke eredeti európai hajat tettem fel keratinos hőillesztéssel. A fodrászom aki a barátnőm adott tanácsokat és egy három oldalas "használati utasítást" hogyan kezeljem a hajam és mit használjak rá... Mindent megvettem amit mondott és betartottam minden szabályt ami azon a papíron v olt... mégis száll a hajam olyan mint a szög és seprűs a vége valahogy nem szép és nem természetes látvány... és csak az érdekelne h mit ronthattam el... vagy melyik termék nem jó rá.

Vettem hozzá hajkefét amit ajánlottak: tangle teezer elite

[link]

Amiket használok rá pedig a következők:

Gliss Kur Liquid Silk Gloss (sampon) [link]

Elseve Total Repair (sampon) [link]

Kallos Crema Al Latte (hajpakolás) [link]

Kallos Glossy Hajolaj [link]

Glis Kur Hair Repeair regeneráló [link]

Glis Kur Hair Repeair hajvégápoló [link]

A hajvasaláshoz pedig: Avon Advance Techniques Hővédő hajformázó spray [link]

Lécci segítsetek! Előre is köszi :)



2012. aug. 20. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Furcsállom, hogy ezt a hajkefét ajánlották, mert ez minden szempontból rossz.

Ilyesmit kellene beszerezned: [link] Fodrászkellékesben illetve Rossmannban, Dm-ben találsz ilyet (1500-2500 Ft között van az ára).


A két sampon nagyjából rendben van, egyedül a gyümölcssav tartalmuk nem kedvez a póthajnak illetve az illesztéseknek. Ha elfogynak, akkor tudom ajánlani a Schauma krém és olaj samponját, mert sok a póthaj számára fontos összetevőt tartalmaz.


A Kallos latte pakolása nagyon jó, én is azt használom. A hajvégápoló is teljesen rendben van.



A Gliss Kur Hair Repeair regeneráló az alkohol tartalma miatt nem a legjobb választás,de mivel használod a Kallos hajolaját, ezt nyugodtan el is hagyhatod.


A Gliss Kur Hair Repeair hajvégápoló jó választás, sok szilikont és keratint tartalmaz.


Azt nem írtad, hogy milyen gyakran vasalod a hajad. Maximum heti 1-szer szabad. A hajat pedig ajánlatos 3-5 naponta mosni, gyakrabban nem szabad.

Emellett tudnám ajánlani heti 1-2 alkalommal az olívaolajos/jojoba olajos pakolást a hajadra. Nekem ez nagyon bevált, puhább és fényesebb lett a póthajam.

2012. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3-4 naponta szoktam megmosni... vasalni is akkor vasalom ha a mosás után megszárad... viszont nagyjából minden reggel vagy ha megyek valahova akkor kicsit rávasalok... de főleg a saját hajamra mert azt elfekszem mivelhogy az elég rövid és még hullámosabb is mint a póthaj...


nem értem a fodrászom azt mondta ez most a legújabb kifejezetten póthajhoz való kefe... (bár amikor utána olvastam a neten... én is rájöttem h nem éppen erre van)


a másik az h elvileg minden jó amit használok rá... akkor vajon mégis miért ilyen csúnya és kócolódik ilyen durván... télleg lehet h túl sok mindennel kenegetem össze... majd kitapasztalom... más ötletem nincs... :)


azt sem értem h ez a glis kur hajvégápoló azt mondod sok szilikon van benne... és az jó a hajnak? mert nekem direkt kiemelték hogy semmiféle szilikon tartalmú hajvégápolót ne használjak rá...


nagyon köszönöm amúgy a válaszodat :)

2012. aug. 21. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:

A póthaj ápolásához elengedhetetlen a szilikon tartalmú készítmények használata, ugyanis ez bevonja egy "védő" réteggel a hajszálakat.


Ezen a két oldalon bővebb le van írva, hogy miként kell ápolni a póthajat:

[link]

[link]

2012. aug. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az 1. kaptam meg kinyomtatott verzióban d a 2. hasznosabb sztem :) köszönöm :)
2012. aug. 21. 22:20
 5/8 A kérdező kommentje:

d akkor elvileg ha jó hozzá a szilikonos hajcégápoló... akkor elméletileg ez is jó nem? mert ilyet használtam nagyon sokáig... persze a saját hajamra :D [link]


És melyik az a Schauma amire gondoltál? a Sárga? küldenél 1 képet róla? :) köszönöm :)

2012. aug. 21. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, a Tab szilikonos hajvégápoló olaja is jó a póthajra.


Erre a samponra gondoltam: [link]

2012. aug. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sziasztok. nem tudom,aktuális-e még,vagy olvas-e valaki,de muszáj kérdeznem póthajasoktól. Nekem hullámos póthajam van,és már lassan 3hónapja fent van. Ahogy elkezdte lenőni,azaz hogy a saját hajam egyre "szabadabb" lett,elkezdett összegubancolódni, sőt már attól félek össze is csomósodott. Pedig fésülöm, meg ápolom. Csak mintha az illesztés fölött nem tudnék normálisan hozzáférni fésűvel. Valami tanács,ötlet?:/
2013. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó kommentelő! az illesztés fölött nem tudod kifésülni rendesen a hajadat. nekemis be csomosodott kicsit, mikor már régota fenntvolt. ez normális dolog azt mondta a fodrászom. mert a kihullani akaro hajad, nemtud ugye kihullani és az ott összecsomosodik. a késöbbiekben kicsit fájdalmas a kifésülése :)
2014. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!