Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg segít az ecetes víz a...

Tényleg segít az ecetes víz a korpa ellen?

Figyelt kérdés

2012. aug. 9. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Olyan büdős lesz a fejed, hogy még a korpa is elkerüli.
2012. aug. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
örülök neki,nem az illatáról kérdeztem:)
2012. aug. 9. 13:35
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, piszok büdös leszel.

Más felől a fejünk egy "speciális élettér". A korpát többnyire gombák okozzák, amit a savval elpusztítasz, viszont kiirtod azt is, aminek életben kellett volna maradnia, ki fog száradni a fejbőröd és majd később használhatsz megint valami házi praktikát, ami meg azt kezeli, utána visszajön a gomba. Egyszerűbb rendes sampont venni, ha súlyos a korpa, akkor a Nizin nagyon jó, nem hiába kerül annyiba.

2012. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de ha hetente 1szer mosok rendes samponnal hajat,aztán ecetes vízzel leöblítem,akkor is bajt okoz?tehát hetente 1szeri alkalommal csinálom
2012. aug. 9. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem való az ecet a fejre:)

Sav, kiirtasz vele mindent. De korpás biztos nem lesz tőle a fejed, hacsak később azért nem, mert ki lesz száradva a fejbőröd és azért hámlik.

2012. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket:)
2012. aug. 9. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:
4%
Igaz, hogy az ecet gombaölő és a korpásodást gombák okozzák, tehát valószínűleg elmúlna, de ezzel együtt szerintem több kárt okozna a fejbőrödön. Inkább vegyél Nizoral korpásodás elleni sampont a gyógyszertárban!
2012. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 manó901 válasza:
96%
Én használom, almaecetes öblítést végzek hajmosások után, bár van hogy elfelejtem. Nekem nem okoz/ okozott semmilyen kárt, sőt! Szép fényes a hajam, és nem kell rá balzsam sem, és nem törik, és a fejbőröm is rendben van. Szerintem nyugodtan próbáld ki! :)
2012. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bőrgógyász mondta, hogy az ecetes öblítés jó a korpa ellen :)
2013. jan. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
90%

Igen segít :) úgy keverd össze, hogy 1 liter vízhez egy kanál leghígabb 10%-os ecetet teszel hozzá.

Nekem elég nagy a hajam ezért 2 liter vízzel szoktam leönteni, amihez 2 evőkanál ectet teszek.


A fejbőröm korpásodásra hajlamos és a mostani valamit az előző héten 1x öntöttem le vele =heti 2x mosok hajat) és már el is múlt.

Bár igaz, hogy magamhoz képest most nem volt annyira erős korpám, de már így is kínlódtam vele másfél hónap óta.

A hajam pedig szép fényes.


Azt ne tudom, hogy szárítja e, mert nekem alapjáraton száraz a hajam ezért használok a heti második hajmosáskor mély hidratáló pakolást (mézes-tejeset mert a gyümölcsös csak tovább szárítja).


Próbáld ki ^^

de ha baj van az ecettel esetleg javasolhatom a dió leveléből készített főzetet.

Ezt még nem próbáltam, de mivel az is eléggé baktérium ölő lehet segíthet.


Attól meg ne aggódj, hogy büdös lesz a hajat. Ha azzal az aránnyal dolgozol, amit én is megadtam mire megszárad a hajad elmegy az illata. ^^

2013. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!