Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki segíteni, akinek van...

Valaki segíteni, akinek van vaddisznósörtés hajkeféje?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy én is beszereztem egyet a napokban. Viszont rengeteg hajam van, így nem tudom mennyire fésüli ki, mert nem akad el a hajamba, meg nem is tépi. Viszont ez a kisebb csomókat is kifésüli?? Mert ha nem akkor nincs sok értelme, ha mellette mással is fésülködök. Kifésültem a hajam ezzel a hajkefével, majd utána kíváncsiságból egy másikkal is, és a végén elakadt picikét az, nem durván, csak minimálisan. Akkor nem fésülte ki a másik?? Vagy a sörték rövidek a vastag, dús hajamhoz?

Ti csak ezt használjátok, vagy csak ha már kibontottátok a hajatokat akkor kefélitek át ezzel?



2012. júl. 31. 22:24
 1/7 csúcsragadozó válasza:
Én még régebben kaptam egy ilyet, egy ideig használtam, de utána félretettem, mert nem fésülte ki a hajam rendesen. Amiatt mert a sörték puhák és elhajlanak, nem hatolnak át a hajtömegen. Ezért először kénytelen voltam mindig egy normális hajkefével kifésülni a hajam, és csak utána fésültem át a sörtéssel. De az enyém egyébként is eléggé kócosodik, úgyhogy maradok a hagyományos keféknél.
2012. aug. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A sörte kefék elsősorban nem a haj kibontására valók, hanem a fésülés utáni ápolásra. Én csak ritkán használom, pedig van 3 db, mert sokáig tart az egész hajam átkefézni vele. Ha használom is, leginkább hajmosás előtt. Úgy szoktam, hogy kifésülöm nagy fogú fésűvel, majd teszek rá pár csepp kókuszolajat, és átkefézem. 2 felé választom a hajam, és külön-külön mindegyiket a végéről kezdem kikefézni. Jól átmasszírozza a fejbőrt, és eloszlatja az olajat. Serkenti a vérkeringést, eltávolítja az elhalt hámsejteket, port, koszt a hajról. Erre való leginkább.

Van ez a fajtája, ezzel ki is lehet bontani a hajat:

[link]

Ilyenem is van. Hosszú, nagyon puha és hajlékony nylonszálai vannak (a fehérek, a többi természetes vaddisznósörte), amik nem akadnak el a hajban, nem tépik egyáltalán, de elég jól kifésülik. Ez a vastag hajon is könnyebben áthatol. Nekem is az a gondom a simákkal, mert vastag szálú is a hajam és rengeteg is van.

2012. aug. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem igaz vékony szálú a hajam, de sok van belőle, és maximálisan ki tudom fésülni az állatszőrből készült fésűmmel. Nagyon szeretem. Annyira kíméletes a hajhoz. Azért érzed úgy, mintha nem is fésülnéd... :) Nem maradnak benne csomók, nagyon jól kifésüli. Annyira puha lesz tőle a haj, és nem töredezik tőle a hajvég.


Én kétféle fésűt használok.

Hajmosás után egy sima, ritka fogú műanyag fésűvel kibontom a vizes hajam és megszárítom.

A száraz hajat pedig csakis a vaddisznósörtéssel fésülöm. A száraz hajamon nem használok műanyag fésűt.

2012. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na akkor kitapasztalgatom :))

Eleg uj nekem ez meg.:))

2012. aug. 1. 13:46
 5/7 A kérdező kommentje:

Ti egyébként hogyan tisztítjátok?

Én minden fésülés után kiveszem a hajaimat belőle, de elég nehezen férek hozzá.. meg látom, hogy olyan poros picit.

Valami tipp?

2012. aug. 1. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Langyos vízben kevés samponnal szoktam kimosni, utána jól leöblíteni és száradni hagyni. Ne ijedj meg, ha fura szaga lesz vizesen, mikor megszárad már nem lesz olyan büdös. :D
2012. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De csak belelógatom és dörzsölgetem, ugye? Nem áztatom a vízbe?

Nem fog nagyon habzani? És sörtével lefelé vagy a hátán fektetve szárítsam?

Bocsi, hogy ennyire béna vagyok.:D

2012. aug. 1. 15:12

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!