Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek ezt el lehet...

Szerintetek ezt el lehet tüntetni valamilyen kezeléssel? :/

Figyelt kérdés
[link]
2012. júl. 27. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, gondolom ez egy égési sérülés. Mikor megégetted 15-20 pericg hűtötted hideg folyóvízzel? Kentél rá utána valamilyen krémet, gélt?


Vegyél a patikában rá panthenol sprayt, az hűsíti is, ha még fáj, és b5 vitamint tartalmaz, ami a sejtek regenerálódásárt felelős.

Esetleg jó még rá az Aloe Vera gél, a Bepanthen Plus, Neogranormon, Körömvirágkrém. Ezek sorrendben vannak, a legjobbtól kezdtem.


Ez valószínűleg be fog pörkösödni. 2-3 hét a gyógyulási ideje. Fel volt hólyagosodva? Voltál vele bőrgyógyásznál?


A lényeg az, hogy kenegesd, és ne vakargasd, meg ne piszkáld. Védd a naptól, mert könnyen pigmentálódhat, és barna folt maradhat a helyén. Úgyhogy ajánlom az erős naptejet, vagy pedig ragaszd le, az a legbitosabb! Fogsz egy gézt, és leragasztod. Ne foglalkozz az emberekkel, ez a te bőröd, és így tudod megvédeni.


Meglátod aztán, hogy mennyire lehet eltüntetni krémekkel, hogy milyen gyorsan képes a szervezeted helyreállítani a bőröd. Vegyél a dm-ben AEC+Szelén vitamint, 1000 ftba kerül, olyat keress. Abban van a legtöbb a vitamin. 60 dbos, én is olyat szedek. Én azért szedem, hogy a pattanás utáni hegek gyorsabban gyógyuljanak, mivel ezek antioxidánsok. Az A-vitamin hámképző!


Arra figyelj, hogy ne fertőződjön el. Ezért fedd le steril gézlappal. Fertőtlenítheted is Betadinnal, de az is elég ha óvatosan enyhe szappanos vízzel megmosod, és utána kensz rá pl. bepanthen plust, mert az fertőtlenít is.


Ha nem válnának be a krémek, és mondjuk 1-1,5hónap múlva is ilyen lenne, akkor érdemes lenne kipróbálni egy dermarolleres kezelést. Az a baj az egésszel, hogy a nyakadon van, és ott nagyon vékony, és érzékeny a bőr, óvatosan kell vele bánni. Kistüskék dermarollerrel lehetne próbálkozni, de lehet, hogy nyakra nem is fogják neked megcsinálni.


Lehet, hogy először a bőrgyógyászt kéne felkeresned, hogy adjon rá krémet. Ő tud rá neked írni fehérítő krémet ( de csak miután meggyógyult), hogy az esetleges elszíneződést halványítsa.


Remélem tudtam segíteni.


20l

2012. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ez nem égési sérülés, hanem egy májfolt, de köszönöm a tartalmas választ. azért ment a plusz:)
2012. júl. 30. 18:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!