Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért izzad ennyire a lábam...

Miért izzad ennyire a lábam és a tenyerem? 19/L

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta atópiás bőrbeteg vagyok, amivel állandóan járok bőrgyógyászhoz.De nem csak a bőrszárazság keseríti meg a mindennapjaimat, hanem a folyamatos láb és tenyérizzadás is.Otthon ha húzok zoknit, akkor pár perc múlva erős lábszag terjeng,(pedig pamutzokni), és csuron víz lesz a zoknim.Ha viszont nem húzok zoknit, akkor a szőnyegről rátapadnak a talpamra a koszok, ami nagyon idegesít.Sehogy se jó...Ezért egy nap többször mosom meg hideg vízzel a lábam, de egy perc után újra izzad és olyan, mintha nem is tettem volna hideg víz alá.Utálok így kimenni az utcára, mert ha sarut húzok az egy kész rémálom.Még ki sem lépek az utcára, de már csúszkál benne a talpam és tiszta víz az egész, egyszer majdnem sikerült is elesnem emiatt.A papuccsal úgyszintén ez a helyzet, de cipőbe meg még jobban izzadna.Bőrgyógyászom felírta az Solutio Antisudorica készítményt, ami a hónaljamnál egy darabig be is vált, de ha abbahagyom a kenegetést újra izzadok.Tegnap a talpamat is bekentem vele, de olyan, mintha semmit se csináltam volna vele.Mit tegyek, hogy enyhítsem ezt a rettenetes izzadást? Hányszor kenjem be ezzel a készítménnyel és mikor fog hatni végre?Köszönöm előre is a válaszaitokat!
2012. júl. 3. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
A Solutio Antisudoricának kell egy-két alkalom amíg hat.Orvossal nem kéne esetleg kivizsgálnod ezt a problémát?Sokan szoktak panaszkodni, hogy izzadnak, de amit te említettél, nekem már kórosnak hat.
2012. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háton, hason, egyszóval más területen is szoktál izzadni?

Mert írtad, hogy bőrszárazsággal is küzdessz.

Ha abbahagyod az ecsetelést, persze, hogy visszajön azz izzadás, jó pár hónap el kell telnie, hogy megszokja a test. Én például már csak másfél hetente ecsetelem a hónaljamat, régen nekem is sűrűbben kellett.

2012. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Háton és hason csak nyáron szoktam izzadni, de a többi helyen mindig :S
2012. júl. 3. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak azért voltam rá kíváncsi, hogy tud-e máshol távozni az izzadság. MErt először arra gondoltam, hogy amiatt izzad ennyire a lábad.

Esetleg komolyabb vizsgálatot nem akar elvégezni a doki? Mert ide akkor tényleg az kéne.

2012. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sikerult megszuntetned a talpizzadasod? Egyebkent te lany vagy?
2012. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!