Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sima ecetes víz a hajat...

Sima ecetes víz a hajat tényleg puhábbá, fényesebbé teszi? Mi a recept?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olvastam, hogy a SIMA csapvízbe öntött ecet fényessé és selymessé varázsolja a hajunkat. Igaz?

Sőt, azt is olvastam, hogy csökkenti a hajzsírosodását. Ez is igaz?


Receptje? Mennyi vízbe, mennyi ecetet tegyek? Kerestem google-ba, de nem találtam értelmes leírást. Ha tudtok ajánlani weboldalt, az is jó!


Egyébként csak simán öntsem a hajamra? Mikor: hajmosás után? Egyben öntsem, vagy mondjuk apránként?


Minden amit tudhatok róla, használatát, készítését, tapasztalatot. Leírnátok? :)

Köszi!



2012. máj. 31. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

parancsolj :)

2012. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy csak ecetet és vizet szeretnék használni, és nem szódabikarbónát meg almaecetet. Azért köszi!
2012. máj. 31. 17:56
 3/10 anonim válasza:
figy,nemtudom h igaz-e ez,de úgy próbáld csinálni,hogy egy pohárnyi ecetes vízbe mártod az egyik nagyobb hajtincsed.2 óra múlva nézd meg,hogy különbözik-e a hajad többi részétöl.mennyi ecetet?szerintem csak pár csöppet kezdetnek.úgy kb 3-4 et:) sajnálom.hogy nem tudok pontosabb infót adni
2012. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ecet nagyon jó vízkőoldó. A lágy víztől selymesebb, puhább lesz a haj, szerintem gondolhatnak. De sokkal egyszerübb, ha veszel egy 5 literes desztillált vizet (pl.tesco), abban semmilyen ásványi anyag nincsen, csak H2O, fazékban felmelegíted, és azzal mosod meg a hajad.
2012. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, tényleg szebb és könnyebben fésülhető a haj. Én 2 evőkanál almaecetet szoktam kb 1-1,5 liter vízbe tenni és hajmosás után azzal öblítek.

De mélyebben belegondolva, (ugyan csak középiskolás szinten tudok kémiáról nyilatkozni) a haj keratinból van, ami ugye egy oldhatatlan fehérje, az ecet az viszont más néven etánsav, azaz egy karbonsav, ami kicsapja a fehérjéket. (Pl. mikor a tojásfehérjébe egy kis ecetet teszünk hogy keményebb legyen a hab.)

De gondolom, ez ilyen kis hígításbn nem számít, de érdemes utána nézni.

2012. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem amire Te gondolsz, az ez: 1 ek. ecet + 1/2 l víz.


Hajmosás menete: vizezés -> samponozás -> sampon leöblítése csapvízzel -> ecetes öblítés -> ecetes öblítés leöblítése csapvízzel


És almaecetet használok, de ez a receptje a sima ecetes öblítőnek is.


Azt nem tudom, hogy puhít-e a hajon (olajas pakolásokat is elég gyakran használok), viszont az kétségtelen, hogy esetes öblítés után 2x olyan gyorsan szárad a hajam, mint nélküle.

2012. jún. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És fényesebb tőle a hajad?

2012. jún. 9. 20:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen gyakran használod?
2012. jún. 9. 20:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Balzsam helyett használom minden hajmosás után, tehát heti 2 alkalommal.


Puhábbnak puhább a hajam tőle, de azt nem vettem észre, hogy fényesebb lenne (száraz, göndör hajam van).


6-os válaszoló voltam.

2012. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. jún. 15. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!