Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszu haju lanyok, anyukak!...

Hosszu haju lanyok, anyukak! Ki mit tesz a hosszu haja szepsege erdekeben? Milyen szereket es samponokat hasznaltok?

Figyelt kérdés
nagyon hullik a hajam es eleg vekony is lett a szala (hat 5 eve be szokitettem 2 szer es azota nagyon hullik es nagyon elvekonyodott,de nem festem csak akkor ketszer es ez lett a veszte,, HELYRE LEHET MEG HOZNI ? Mar nagyon elegem van abbol hogy olyan ronda es levagni rovidre nem szeretnem.
2009. jún. 27. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

biovanne tabletta

sok gyümölcs nyersen

almaecetes vízzel öblítem hetente 1szer hajmosás után, temészetes (általában olívaolaj+kakaóvaj+néha kókuszvaj) pakolásokat használok

hennával festem (nem henna tertalmú festékkel, hanem natúr hennával, amit otthon keverek be, és semmi mesterséges nincs benne)

nem fonom, ritkán csavarombe vagy vasalom hajvasalóval. (Így van derékig érő, élénkvörös hajam.)

Egyébként szervi bajod is lehet, pl gyulladás, amitől hullik, vagy a sok stressz is okozhetja. Mondjuk a szőkítés biztos nem tett jót neki...

21/L

2009. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nagyon hosszú a hajam. Én most babáknak való kamillás sampont, Pantene balzsamot, Gliss Kur pakolást, és Pantene leave in balzsamot használok. Minden este befonom, és nappal is általában kontyban hordom, hogy minél kevesebbet súrlódjon és törjön. Hetente 2x mosom, nem szárítom hajszárítóval, nem is vasalom, csak nagyon ritkán. :)
2009. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hat a fel jobb epem televan kovel.attol hullhat ennyire?
2009. jún. 27. 16:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok: Könnyen előfordulhat, hogy az epekő is közrejátszik...

amúgy én is használtam gliss kur sampont és pakolást (pantene sampont és balzsamot is) de a természetes cuccok sokkal jobban beváltak az én hajamra :)

samponnak meg simán shauma-ápoló sampont (barna flakonos) használok...

2009. jún. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nivea barna hajra való sampont és göndör hajra való balzsamat használok. Sose volt még festve, és egy jó darabig nem is tervezem. Pakolást sem használok. Az én hajam még szép ezek nélkül is. Sőt a balzsamot is még csak 3 hónapja használom. De annak látom is értelmét (könyebb fésülhetőség). Nem is eszek semmi féle vitamint, csak simán sok zöldség-gyümölcs nyersen (úgy szerintem finomabb is).


Off: azt sosem értettem, hogy mért tűzi fel állandóan a haját az akinek hosszú haja van, ha zavarja akkor mért nem inkább rövid? de lehet, hogy én vagyok a hülye...

2009. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Secu ***** válasza:
90%
Én is Revalidot ajánlok,és azt tanácsolom,hogy ne használj olyan sok mesterséges cuccot a hajadra(balzsam,hajvégápoló stb.),mert az teljesen felborítja a fejbőrőd egyensúlyát,és a hajad nem fog védekezni,regenerálódni,ezért az ellenkező hatást éred el vele!!Elég sampont használni,balzsamnak pedig ricinus olajat/egész éjszaka rajta kell hagyni/.Nekem ez az olaj vált be a legjobban.Ja és ne hajmosás után,hanem előtt rakd fel az olajat,és reggel moss hajat samponnal,mert az olaj nehezen jön le a hajról!
2009. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eleg fenyes most a hajam meg sok is van, bar most nem olyan hosszu... de azt vettem eszre, hogy balzsamot kell hasznalni es akkor nem torik a vege es egeszseges kinezete lesz/fenyes.

Nem ereztem kulonbseget a draga, markas sampon es balzsam kozot es az olcsobb fodraszkellek szakuzletben megvasarolt sampon/balzsam kozott.

Lenyegeben mindegy. Es fenyesebb akkor is, ha nem haszaritoval szaritom, hanem hagyom megszaradni.

De a hajhullas mindenkeppen valamit jelez. Lehet nem artana kivizsgaltatni magad, komolyabban.


Remelem segitettem!

Kalappal a megoldas megtalalasahoz!

2009. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a hasznos valaszokat ,segitsegeket !!!! a ricinus olajat ki probalnam de hogyan fekudjek le vele az agyba ?ugyertem tekerjek ra torolkozot? es az mit tesz a hajert? ja es en is akarok most venni revalidot a kapszula jobb? mint a csepp? es milyen vizsgalatot kell csinalni ver vizsgalatot? remelem valaki segit meg ha nem problema !!! Mindenkinek kivanok minden jot es jo egeszseget!!!
2009. jún. 28. 21:08
 9/10 A kérdező kommentje:
(egyebkent 23 eves leszek augusztusban)
2009. jún. 28. 21:09
 10/10 A kérdező kommentje:
ja es vettem mar az Aloe Veratol is sampont,meg mindenfele cseppeket es semmit nem hasznaltak,azert gondoltam hogy segitseget kerek.
2009. jún. 28. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!