Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnék szőke hajból...

Hogyan tudnék szőke hajból világosbarnát varázsolni?

Figyelt kérdés
Most szőke vagyok, de szeretnék egy picit természetesebb hajat. A sötét színek egyáltalán nem állnak jól, ezért gondoltam a világosbarnára, de a boltokban nem találok megfelelő színt...Meg tudnám oldani valah a festést itthon vagy ehhez fodrász kéne? Félek hha barnát rakok rá, nagyon sötét lesz...
2012. máj. 7. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Hát én most úgy fogom megoldani, hogy két fajta festéket keverek. Én is szőke vagyok és világosbarnát akarok, Kallos festékekből választottam kettőt, egy sötétszőkét és egy barnát.

Egyébként szerintem menj el egy normális fodrászkellékesbe, és ott nézd a színmintákat (ha eddig nem ezt tetted.)

A festéshez sok gyakorlat nem kell, simán megtudod oldani otthon is, és nincs garancia rá, hogy a fodrász jobban csinálná (rossz tapasztalatok miatt csinálom én is itthon a hajam...)

De szerintem nagyon jó megoldás lenne ha először színezővel kísérleteznél! Lehet kapni kis tasakos színezőket, van belőlük sötétszőkétől feketééig. Így legalább kipróbálhatnád hogy biztos hogy ezt akarod-e. :)

2012. máj. 8. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan egyszerű lenne a festés, akkor nem okozna még gondot a fodrászoknak is (a rossz tapasztalataid is ezt bizonyítják), kedves előttem szóló!

Kérdező: arra figyelj, hogy ne barna festéket vegyél, hanem szőkét (ez is barnának tűnik sok embernek, de a hivatalos elnevezése más, mint ami a köztudatban van)

2012. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Itthon még sosem sikerült elrontanom a festést. A rossz tapasztalataimat leírom:

Elmentem fodrászhoz, 12%-os oxival vizesen akarta leszőkíteni, ez annyira égette a fejbőröm, hogy muszáj voltunk lemosni. Pedig itthon rengetegszer szőkítettem már, sosem volt ilyen gondom itthon....

Másik szintén szőkítés, a fodrásznak volt annyi esze hogy alufóliát rakjon a hajamra hátul. El is égett, kb. 2 évig nem nőtt ott rendesen utána a hajam... Ugyanez a fodrász csinált ismerősömnek szőke helyett zöld hajat :)


Ha lenne olyan fodrászom akiben 100%-ig megbízok én is hozzá járnék, de hát ez nekem nem adatott meg :))

2012. máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen a tippeket! mindenképp hasznosak voltak :)

első válaszoló! megkérhetnélek, hha megtörtént a festés, leírnád milyen lett a végeredmény? és azt h milyen színárnyalatokat használtál? egyébként én is fodrászkellékes festéket használok szőkében, mondjuk most így sincs túl jó állapotban a hajam, ezért is sötétíteném (egyrészt)...

2012. máj. 8. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!