Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen tornagyakorlatokat...

Milyen tornagyakorlatokat javasoltok?

Figyelt kérdés

159 cm magas és 52 kg 19 éves lány vagyok, nincs semmi baj az alakommal, meg vagyok vele elégedve, csak szeretnék egy kicsit formásabb, "izmosabb" lenni, pl. a fenekemen, lábaimon, hasamon és mellnél. Mik a legjobb tornagyakorlatok amiket itthon végezhetek, esetleg van ilyen oldal?


Ja és még azt is szeretném tudni, hogy a 160 cm-es lányoknál mik számítanak tökéletes méreteknek (súly, mellméret, stb.)? Arra gondolok, hogy a modelleknél is megvan, hogy 180 cm-esek, 60 kilósak, stb. És léci ne írjatok olyanokat, hogy senki sem tökéletes, mert tudom, és nem is arra gondoltam. Előre is köszönöm a hasznos válaszokat! Üdv mindenkinek!:)


2009. jún. 23. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A tornagyakorlatokról: Mozgasd át mindenedet, először melegíts be, fejtől lefelé. Fejkörzés, karkörzés, vállhúzás, derékkörzés, hajolgatás kis terpeszben a bokákhoz, bokakörzés, szóval figyelj, hogy nyújts egy kicsit. A fenékre nagyon jó a bicikli is, de tornagyakorlatok közül tipikusan fenékre erősít a "kutyapisiléses" lábemelgetés, ha hanyatt fekve emelgeted szép lassan a lábad, ne engedd le gyorsan, illetve ha négykézláb hátrafelé tolod ki a lábad. A combra erősít például a guggolás, de egyenes derékkal csináld és vigyázz mert az a térdeknek nem tesz túl jót. Vádlira állítólag hatásos az, ha lábujjhegyre emelkedsz szép lassan, majd vissza, de lábra tényleg a bicózás izmosít a legtöbbet. Hasra pedig egyértelműen a felülés. Nem kell teljesen felülni, mert az nem valami túl jó a derekadnak, elegendő hasprést csinálni. A legfontosabb, hogy napi rendszerességgel csináld, mert csak úgy van értelme, esetleg napról napra egy kicsit többet.

A testalkatodról pedig annyit, hogy szerintem ideálisnak tűnik a magasságodhoz a súlyod. Itt ki is számíthatod a testtömegindexed ha érdekel: [link] Remélem sikerült segítenem valamennyit. Sok sikert az erősítéshez!!

2009. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, pont ezeket csinálom én is, már 3 napja rendszeresen, napi egy órát...:) remélem nem fogok ráunni:)még 1x köszi!
2009. jún. 24. 14:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!