Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti hogyan ápoljátok a hajatoka...

Ti hogyan ápoljátok a hajatokat, vagy milyen sampont, balzsamot, spray-t használtok hajtöredezésre?

Figyelt kérdés

Nekem kiskoromban nagyon szép, hosszú és egyenes hajam volt, de 10 évesen jött egy ötlet hogy legyen vállig érő hajam. Aztán miután levágattam és mostam újra hajat, begöndörödött.

Csak az az egy baj volt vele hogy nem volt szép göndör, hanem mint a bárány gyapjúja, olyan volt. Aztán elkezdtem vasalni minden hajmosás után és tiszta töredezett lett a vége. Most 12 éves vagyok és szeretnék megint a hátam közepéig érő hajat. Mit csináljak?



2012. ápr. 21. 18:36
 1/10 anonim válasza:
AZ egyenesítést jobban jársz ha abbahagyod,kenhetsz arra akármilyen hővédő,hajápoló kütyüket akkor is meg fog égni a hajad.(tapasztalat) én is több évig egyenesítettem a hajam volt olyan,hogy heti 3-4szer is aztán lecsökkentettem heti 1 alkalomra de akkor is tört a hajam,hiába kentem rá bármit.Mióta abbahagytam az egyenesítést és használok először olajos pakolást,aztán hajpakolást végül szárításnál hővédő habbal kenem be a hajam azóta nagyon szép és nem töredezik.Az meg,hogy a te hajadra melyik fajta pakolás lesz jó,neked kell ki kísérletezni,mert ami az én hajamra jó az nem biztos,hogy neked is beválik
2012. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Előző vagyok,egyébként én Gliss-kur száraz hajra való pakolást használok és syoss hővédő hajhabot.A gliss-kuros pakolás elég drága de nekem ez vált be.Ezelőtt a fodrászkellékesnél kapható tejproteines pakolást használtam aminek nagyon jó illata van és elérhető áron kapható kb 800 ft és nagy tégelyes,de abbahagytam mikor hónapok múlva se láttam változást a hajamon.Kitudja neked lehet beválik egy próbát megér
2012. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy abba kéne hagynom az egyenesítést de ha nem vasalom ki akkor olyan ronda hogy csak összekötve tudnám hordani.
2012. ápr. 21. 19:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a ricinusolaj pakolást próbáltam 1-szer ki de annyira nehéz volt kimosni az olajat a hajamból hogy többször meg sem fogom csinálni.
2012. ápr. 21. 19:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is sokáig vasaltam a hajamat, kb. jó 3 évig. Napi szinten. Mondanom sem kell, hogy elégtek a hajszálaim (ráadásul vékonyszálú hajam is van) és már egyenesen is annyira szálkás volt, hogy azért hagytam abba a vasalást végülis. Most másfél éve nem vasalom egyáltalán, viszont ápolom nagyon és azóta ég és föld a különbség, de még mindig vannak látható jelei a vasalásnak, pl. az elülső részeken. Szóval tényleg abba kellene hagynod mert annyira tönkreteszi még hővédő spray mellett is, hogy évek, mire rendbe jön és addig bizony töredezni is fog folyamatosan. Mióta nem vasalom, csomót nőtt a hajam. Egyébként én is Gliss kur pakolást használok rá, szerintem azok megérik a pénzüket. Ja és ami nekem hajtöredezésre nagyon jó volt, az a Pantene balzsam. De előtte mindenképp vágasd le a töredezett részeket, mert azokon már semmi nem segít, csak megelőzni lehet őket. Szerintem megéri a hajadat pár hónapig inkább összefogva vagy eltűzve hordani, amég regenerálódik.

2012. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Livia93 válasza:

A ricinus olaj nem jó. Én is próbáltam és nem tudtam lemosni a hajamról ráadásul borzasztóan büdös.

Revalid ampullám van, mellette szedem a gyógyszert is és nekem bevált :) Még csak 33napja szedem, de már nincs annyira eltörve mint volt. Bár ha 12 éves vagy akkor sajnos nem szedheted még :(

Kérj tanácsot a fodrászodtól ;)

2012. máj. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TijuMK ***** válasza:
Elseve korpásodás elleni sampont használom méghozzá a for man-t mert minden mástól tiszta korpa a fejem. Balzsamnak amit a hajfestékemhez adnak, L'Oreal Excellence. Pantene Color Therapy ne mosd ki balzsam az utolsó lépés, azután körkefével megszárítom és egy nagyobb esőig nekem szögegyenes, pedig alapból göndör hajam van. Nem szabad vasalni mert nagyon káros, a töredezett véget meg vágd le mert terjed és még nagyobb darabban fog eltörni, sajnos semmi sem forrasztja össze a hajszálat max az összeragadt végeket optikai csalódásként úgy éled meg hogy rendbe jött. 2-3 havonta 1cm.t ha levágsz sokkal egészségesebb lesz és előbb megnő.
2012. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én kallos tojássampont használok, kallos balzsamot, és kallos hajpakolást, a placentásat. :) Elvileg ez a hajtöredezés ellen van, meg a száraz haj ellen, de nem tudom.... nem tudom eldönteni, hogy használ-e, vagy sem. Hajvégápolónak az Avonos zöld kupakosat használom, és az nagyon jó! Kevés kell belőle, bár csak 30 ml, és eredeti áron 1340. Akciósan éri megvenni!
2012. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Én is Avonos hajvégápolót használok, de én a kék kupakosat és az is nagyon jó:)
2012. nov. 17. 09:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam rá rakni ricinusolajat olívaolajjal mézzel és kókuszolajjal keverve,hajmosáshoz kézzel készített biosamponszappannal lemosom (nagyon jó kis cucc:)) balzsam nekem glisskuros van az oil nutritive vagy mi a fene :D avonos kékkupakos hajvégápolót használok :)
2012. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!