Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha valakin lesz egy patti, és...

Ha valakin lesz egy patti, és utána egy lila folt, majd az lehámlik, akkor tul. Képpen ott elvékonyodik a bőr vagy megvastagszik?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert én úgy veszem észre magamon,hogy picit mintha rácosabb lenne ott a bőr és nem tudom merjem-e radírozni,hogy halványodjon a heg,nehogy ezzel még jobban elvékonyítsam a bőrt.(bár nekem egyszer egy bőrgyógyász azt mondta,hogy a bőrt nem lehet elvékonyítani...)

köszi előre is!


2012. ápr. 3. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Már hogyne lehetne vékonyítani?Ne nyúlj hozzá ez a saját gyógyulási folyamata.Max. ecseteld fertőtlenítő ecsetelővel,pl.teafa.
2012. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát mondjuk a teafaolajra is rá van írva nagy betűkkel,hogy sérült bőrfelületre tilos használni...:)
2012. ápr. 3. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:

sztem nyugodtan radírozhatod,mert az én arcom mindig-mindig heges, és én volt, hogy többször is radíroztam(de tudod, csak olyannal, amire rá van írva h minden napi hazsnálatra alkalmas. gondolom mert ez nem olyan erős arcradír). persze, hogy ott ráncosabb a bőröd, mivel új ott a bőr, de az ki fog simulni. nem kell ilyenekkel foglalkozni, hogy most elvékonyodik,megvastagodik a bőr. Van a Garniernek egy olyan arclemosója, ami egyszerűen fantasztikusan halványtíja az ilyen hegeket. a Garnier Pure Active arcfrissítő lemosó, a nyomós változata. Hihetetlen, de tényleg nagyon hatásos, és látható az eredmény rövid időn belül.

Meg kenegetni szoktam néha Aloe Vera géllel, mert az jó rá. Mélyen hidratál, és segíti a gyógyulási folyamatokat. Különben nekem is ráncosabb ott a bőr, a homlokom egyik oldalán. Ott van neked is? Ott sztem lassabban regenerálódhat.

2012. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. egyébként az, hogy sérült felület, ezt nyílt sebre értik. használhatod rá a teafát, mert gyulladáscsökkentő. így ha valami szennyeződés, vagy baktérium maradt még a bőrödben /bőröd alatt, akkor az ott szépen "fel tud szívódni". lehet rá használni. Ahhoz, hogy egy heg szépen gyógyuljon, biztosítani kell a baktériummentességet.
2012. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké,köszi szépen:) Ez tök jó,a Garniernek az arclemosója,bár bevallom már régen nem bízom ilyesmikben,de lehet,hogy ezzel teszek egy próbát. Egyébként,nekem nem a homlokomon,hanem az arcom két oldalán ilyen a bőr,de sztem nem csak a pattikhoz-és azoknak a hegéhez-lehet köze,hanem ahhoz is,hogy egy időben én ott az arcom két oldalán,mindig elég erőteljesen kipirultam,de még a mai napig nem tudni,hogy mi volt az,nem rosacea ,pedig sokáig azt hittem,mert pont olyan rohamszerűen jelentkeztek ezek a kipirulások,mint annál.Voltam vele több kozmetikusnál és bőrgyógyásznál is,de mindegyik azt mondta,hogy ez nem rosacea...
2012. ápr. 4. 01:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Kozmetikus vagyok,szoktam tudni mit mire használok:).Ilyenkor hámosító krémet használunk és mellette fertőtlenítőt tartalmazó ecsetelőt,ez lenne a teafa.
2012. ápr. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!