Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hajnövesztő vagy...

Milyen hajnövesztő vagy hajápoló hajpakolásokat ismertek?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék, amit házilag lehet elkészíteni természetes alapanyagokból és természetes hajnövesztő hatású, ápolja a hajvégeket, erősíti és dúsítja a hajat.
2009. jún. 16. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Avokádó-tojás-olivaolajos kombinációs pakolás. Ennél jobb nincs is, és az avokádó a haj növekedést serkenti.

A tojásárgája is önmabgában nagyon jó , de avokádóval még jobb, nem csak azért mert több értékes anyag , vitamin van benne, de ugye maga a tojáspakolás iszonyatosan híg és ha összekevered az avokádóval a pakolás állaga sűrűbb lesz és nem folyik annyira mikor a hajadra kened.

Eleinte csak tojáspakolást használtam, aztán kombináltam avokádóval. Nagyon szép, fényes selymes , puha lágy a hajam, abszorút nincs kiszáradva, annak ellenére hogy vasalom, de + még használok balzsam pakolást is.

De olyan házi és bolti pakolás nincs, ami a hajat dúsítaná.

Kivéve az aloe vera First spray.8 hónapja használom a sprayt a hajamra is és nem csak hogy már nem zsírosodik, hanem észrevettem és a fodrászom is hogy újabb pici apró pehely hajszála nőnek, és ott is pl. alől, ahol nem volt hajam. :)

Ez a házi pakolás jobb a többinál hidd el.

Másolok be anyagot rólla.

Rücskös és zöld, netán sötétbarna: ránézésre nem valami bizalomgerjesztő. Ám a rusztikus külső valódi kincset rejt!

Nyomtatható változat | Küldd el az ismerősödnek, ha tetszett! | Betűméret

Már az inkák is termesztették és fogyasztották: ha hihetünk a legendának, időszámításunk előtt 291-ben egy maja hercegnő ette meg az elsőt. Spanyol hódítók a 16. században hozták be Mexikóból az afrodiziákumként tisztelt avokádót Európába. Csodás összetétele az egyik legértékesebb, legtáplálóbb gyümölccsé teszi: több mint 25 féle nélkülözhetetlen tápanyagot és vitamint tartalmaz (többek közt A-, E- és B-vitamint, luteint).


Telítetlen zsírsav-, rost-, kálium- és antioxidáns-tartalmánál fogva a magas vérnyomás, a magas koleszterinszint, valamint a szívbetegségek leküzdésében egyaránt hatékony.

Rendszeres fogyasztása csökkenti az ízületi fájdalmakat, és még a rák és cukorbetegség megelőzésében is segít!


Tökéletes bőrápoló


Magas olajtartalma miatt kiváló bőrápoló szer, még a legérzékenyebb bőr ápolására is alkalmas. Ránctalanító hatását az öregedésgátló arckrémekben kamatoztatják, a belőle készült szappan pedig kíméletesen tisztítja a száraz bőrt.


Az avokádóolaj a kozmetikai ipar gyakori alapanyaga, mivel táplálja, puhítja és megfiatalítja a száraz, vízhiányos, öregedő bőrt. Hatékonynak bizonyult a pikkelysömör és az ekcéma kezelésében, illetve a napégés tüneteinek enyhítésében.


A tiszta avokádóolaj szobahőmérsékleten hamar megavasodik, hűtőszekrényben azonban évekig eláll, és nem veszít értékes tulajdonságaiból.


Az érett gyümölcsből házilag is könnyen készíthetsz kiváló hatású bőrregeneráló maszkot: bőrpuhító olaja és értékes vitaminjai igazi kényeztetést jelentenek az arc és dekoltázs bőrének.


Avokádó maszk


Két evőkanálnyi avokádót törj össze villával, és keverd krémesre egy-két teáskanál tejjel.

A pakolást a megtisztított bőrön egyenletesen oszlasd el, és pihenj 10 percet, majd meleg vízzel öblítsd le – és máris élvezheted a szemmel láthatóan felfrissült arcbőr látványát!


Kitűnő hajszépítő


Már a régi időkben fölfedezték a gyümölcs húsának hajnövekedést serkentő hatását – pomádé gyanánt egyszerűen a hajukra kenték. Olaját manapság a legkorszerűbb hajápolók hatóanyagaként használják, mivel finom tápanyagokkal tölti föl a hajszálakat.


Avokádós hajpakolás


Így készül a tápláló, regeneráló, a haj fényességét növelő házi pakolás: egy érett avokádó húsát jó alaposan törd össze villával, keverd ki egy tojássárgával és egy evőkanál olívaolajjal – még egyszerűbb, ha botturmix segítségével kevered simára az összetevőket.

A hajat meleg vízzel leöblítve, kissé áttörölve a pakolást a hajtövektől a végek felé haladva vidd föl a haj teljes hosszára (ha zsírosodásra hajlamos a hajad, ne tedd a pakolást közvetlenül a hajtövekre csak a hajvégekre).

A fejbőrön masszírozó mozdulatokkal egyenletesen oszlasd el, húzz nejlonsapkát, vagy tekerj műanyag fóliát a pakolásra, és hagyd hatni 15-20 percen át.

A hatóanyagok még jobban felszívódnak, ha hajszárítóval időnként fölmelegíted a pakolást. A hatóidő elteltével alaposan öblítsd ki a hajból a keveréket, majd moss hajat a megszokott módon!


Az avokádó-hajpakolás segít visszanyerni a hajszálak egészségét, rugalmasságát és fényét, ráadásul hidratál is, amire a hajszárítás, hajformázás által igénybevett hajnak nagy szüksége van.



Tetszett a cikk? Ide kattintva kedvenceid közé teheted az Ötvenentúl.hu

2009. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
a revalid termékek:balzsam,sampon
2009. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igazi, minden mesterséges cucctól mentes hennapép.

a haj világosságától vörösesre vagy totál vörösre festi a hajat, viszont nagyon jót tesz még a fejbőrnek is. kicsit macerás és időigényes, de megéri

2009. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát a henna tényleg jó, de ez hajfesték és a kérdező házi pakolást kérdezett. A Revalid kapszula meg ha úgy nézzük gyógyszer mivel mellékhatásai is van/lehet!

Az első válaszoló jól írta, az avokádó pakolás nagyon jó, mer hidraltál és nagyon sok értékes tápanyagot tartalmaz.

Mind emelett természetes is. De ott a link :)

2009. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az avokádósat okvetlen kipróbálom!
2009. jún. 17. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:

azért írtam a hennát, mert ugyanolyan jó hatása van ,mint egy házi pakolásnak, hiszen gyógynövény (én rendszeresen használom) és tudom, hogy festi a hajat, írtam is, hogy vörösre.

De még az olivaolaj-kakaóvaj-kókuszvaj-kevés mandulaolaj keveréket tudom ajánlani, nekem az is bevált

2009. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A hennáról én is hallottam, tényleg nagyon jó a hajnak, de én nem szeretném befesteni. De azért köszi!:)
2009. jún. 17. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!