Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha házilag vágom a hajam,...

Ha házilag vágom a hajam, akkor hamarabb fog elkezdeni törni, mint ha fodrász vágná, ártok neki?

Figyelt kérdés
Sima ollóval, de élessel vágnék a töredezett végekből és nem formára csak az utolsó 10cm-t, nem tépném meg. Félek, hogy rosszul sül el a dolog, nem szeretném, ha megint törne 2 héten belül, mert idáig s kemény munkával növesztettem meg. Fodrásznál már rég nem voltam, nem nagyon bízom bennük. :(
2012. febr. 15. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem először csak egy centit vágj és meglátod hogy sül el! Én is magamnak vágom a töredezettet! Eddig semmi baja! :) ui: Én sem bízom bennük..
2012. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is ez a problémám. Bobo stílusú hajam volt, amit most növesztek, de eléggé töredezik a vége. Azért nem merek elmenni fordászhoz, mert megmondom neki, hogy 2 cm-et vágjon és felnyírja, mert ugye ő ért hozzá....

Én is magamnak szoktam, e max 2 centiket. Többet nem merek.

Nem tudom, hogy így van-e értelme egyébként, ha mondjuk 5 cm-ig törik és csak 2 cm-t vágok..

2012. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ÓÓ, én szoktam 2-3cm-t vágni a hajamból, de utána törik másfél hónap múlva. Most véglegesen el szeretném tüntetni, ezért választottam azt a 10cm-t "nagy falatként", mert most már nem csak akkor látom, hogy roncsolt a hajam, ha közelebbről nézem, hanem már messziről látszik.
2012. febr. 15. 16:46
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként derékig ér a hajam.
2012. febr. 15. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok :)

-Ne vasaljátok

-Használjatok puha hajgumit ami nem töri a hajat

-Ne szárítsátok közelről és fújjatok rá hővédőt

-Vágjatok a töredezett végekből

-Használjatok hajpakolásokat stb..

2012. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Én inkább hajvágó ollót használnék. Lehet pl. Rossmannban, dm-ben is venni kb. 1700 Ft-ért, és az mégis csak hajvágó olló. Más ollóval csak akkor merték nekiállni, ha tényleg nagyon-nagyon éles.
2012. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát sajnos hiába az összes kence a hajam utolsó negyede még a hajvasalós korszakomból való és nagyon érzékeny, de túl nagy veszteség lenne annyit levágni, mert megőrülök már így is, hogy hosszú legye a hajam.

A következőt csinálom:

-vaddisznóhajkefe

-szilikonos hajvégápoló

-ecetes öblítés

-ricinus, kókuszolaj

-Bánfi hajszesz

-barackos hajtej

-heti 1x hajpakolás

-már 1,5 éve nem vasalom, semmi hajhab, semmi hajlakk

-0,5 éve nem használok hajszárítót

-hajvitamint szedek


és mégis törik a hajam... :( de az-az elméletem, hogy majd egyszer mikor lenövesztem a vasalt hajrészt akkor már szép lesz és nem lesz töredezés. De ehhez ugye vágni kell és nem tudom, hogy megéri-e ekkorát

2012. febr. 15. 16:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Rapunzel, ezt tapasztalatból mondod? :)
2012. febr. 15. 16:56
 9/11 A kérdező kommentje:
A legrosszabb, hogy tépkedem le az egészet és ez már szinte kényszercselekvés, hiába tudom, hogy árt neki.
2012. febr. 15. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Merre laksz? Az én fodrászom nagyon jó, nekem is Ő volt az első olyan fodrász, aki úgy vágta le a hajam, ahogy azt mondtam neki. :D
2012. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!