Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epillátornál vagy borotvánál...

Epillátornál vagy borotvánál kevesebb a szőrbenövés?

Figyelt kérdés
Eddig epillátort használtam, de rengeteg tőle a szőrbenövésem. Sokat ki se tudok szedni, mert anynira mélyen van, szinte már a húsban. 3 olyan is van, ami már 2.5 centis. Nem tudok vele mit csinálni, nem közvetlenül a bőr alatt van, ha szétfeszítem a bőrt akkor látom csak a fekete vonalat. Nem is tudom hogyan lehetne azokat kivenni, csak abban reménykedek, hogy majd begyullad, és így ki tudom nyomni... Ezért is gondoltam, hogy epillátor helyett borotvára váltanék, mert akkor a szőrszálnak csak a felszínen lévő részét vágnám le vele, és nem nőne visszafelé, a húsba, max a bőr alá. Szerintetek helyes lenne ez, vagy mit csináljak?
2011. dec. 18. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tűvel szoktam alátúrni és kivenni vele:D fúj de szokott fájni,de találtam már állatira hosszút is.

Nekem nagyon ritkán gyulladnak be így kénytelen vagyok addig "műteni" amíg kint nincs...


A borotvától igaz nem lesz szőrbenövés,viszont egyrészt lekapod vele a bőröd egy nagyon vékony kis részét,másrészt viszket,állandóan borotválni kell és ha nagyon belejössz,akkor már naponta borotválhatod,különben 1-2nap múlva már szúrni fog.

2011. dec. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En szemoldokcsipesszel szedegetem ki a szorbenovest. Regen egyedul borotvalt hasznaltam, de rengeteg szorbenovesem volt mar akkor is, es olyan is, hogy 2-3 szor van egymasbanove.
2011. dec. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászt tudom csak ajánlani...


Mondjuk sajna nekem is volt már dolgom 1-2 extrém esettel.

Én steril szikével és fertőtlenített csipesszel mentem neki, de ezt inkább ne utánozzátok...


Amik nekem beváltak:

- bőrradír: vmi olivaolajos cukros házilag készített izé, húgom csinálja meg

- luffa szivacs

- Veet szőrbenövés elleni krém

- neogranormon a sebre ha megnyomtam


Nem jó nyomkodni mert olyankor szokott folt maradni a helyén gyakran... Én használtam rá Ephelis nevű fehérítő krémet, de kell még egy jó kis idő hogy még fehérebb legyen...


Sima bőrgyógyász elküldött magánorvoshoz h ott kérdezősködjek h h lehet eltüntetni a pöttyöket...

2012. márc. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jah és húsba biztos hogy nem nő.


És a borotva egy fos... Ha egyszer elkezded állandóan kell.

És lehet hogy te is olyan típusú vagy akinek "megerősödik" tőle a szőre...

2012. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!