Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan gondozzam hosszú,...

KicsiPocok kérdése:

Hogyan gondozzam hosszú, derékig érő hajam?

Figyelt kérdés
Hosszú, derékig érő sötétbarna hajam van.Nem járok túl gyakran fodrászhoz, csak akkor, ha már nagyon töredezett a vége. Nagyon hamar, 2nap alatt bezsírosodik úgy, hogy muszáj hajat mosnom..:S Ezek mellett nagyon lapos, nagyon rálapúl a fejemre, nem tudom hogy adjak neki tartást. Ti milyen terméket használtok? Mit tesztek hogy ne legyen ilyen lapos, zsíros? :S Minden válaszra jár a zöld kéz :)
2011. dec. 10. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
E-vitamin, B-vitamin, vas, ricinusolaj, ecetes víz, Gliss Kur azonnali regeneráló balzsam. :) a lelapulásra nem tudok módszert. :( Wella Pro Series Volume sampon elég jó, nekem eléggé dúsítja a hajam.
2011. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél nagyon nagy csavarókat, és hajmosás után tekerd rá a hajad! Az szép volument ad neki ;)
2011. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

18:04-nek igaza van,kell a nagy hajcsavaró


+ hajmosás után közvetlenül a tövére mindig tegyél hajhabot és úgy szárítsd, hogy lefelé hajolsz,hogy lelógjon az egész hajad és minden oldalról nyomasd rá a levegőt.Amikor már 90%ban megszáradt,akkor álrj fel hirtelen és még kicsi szárítsd,de ne fésülgesd agyon.

Vagy pedig nagyméretű körkefével még a tövét tudod körkörös mozgulattal tincsenként szárítani formára!(a hajhab a tövén pedig mindig ad egy kis volument,de csak vizesen tegyél rá habot,szárazon nem szabad!)


Sajnos minél hosszabb,annál nagyobb a tömege,ez miatt lapul le.


Hordj,hajcsatot,néha tegyél bele egy kis hullámot a hajadba:)

2011. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
álrj fel=állj fel
2011. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mindenkinek ment a zöld kéz, további válaszokat várok.:)
2011. dec. 10. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha bemész egy gyógyszertárba akkor rákérdezhetsz.A nagy hajcsavaró nagyonjó ötlet.Én is pontosan igy vagyok,de nekem középhosszúságú hajam van.Shwartzkopfot is használok (hajhab) és ricinusolajat.Vegyél vitaminokat,nemtudom,hogy pontosan milyen is lenne jó neked,de keress rá neten vagy www.femina.hu/szepseg/hajapolas_alrovat .
2011. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hajzsírosodásra nem tudok sajnos semmit ajánlani. Már kipróbáltam egy csomó sampont, hajszeszt, a hajmosások közötti idő kitolását, hogy csak heti 1x mostam 3 hónapig, de semmi változás. Anyukámnak is hamar zsírosodik a haja, valószínűleg örököltem a hajlamot. Nálam az van, hogy mosás utáni nap jó, egyáltalán nem lapos, 2. nap már nincs akkora volumene, de még elmegy, és 3. nap kezd zsíros és lapos lenni, akkor mosom megint. Ez van, én már beletörődtem. :( Pedig nem egyszerű megszárítani egy combig érő, baromi dús hajat, de muszáj megmosni. Mivel gyakran mosom (ha megyek valahová, akkor akár kétnaponta), inkább igyekszem olyan sampont használni, ami nem árt neki annyira - a zsíros hajra valók pont nem ilyenek.

Ha elfogadsz egy tanácsot, ne így csináld a vágást. Így sosem lesz szép és hosszú egyszerre. Ha 2-3 havonta 1 cm-t levágatsz, sokkal többre mész. Ha nem engedheted meg magadnak a fodrászt vágd le te vagy kérd meg anyukádat/barátnődet. Én is magamnak vágom, tök jól bele lehet jönni és megspórolok egy csomó pénzt, ráadásul mindig egészséges a vége, mert nem várom meg, míg törni kezd. És eddig senkinek nem tűnt fel, hogy nem fodrász vágja, mert gyakorlatilag ilyen 1 cm-eknél elrontani sem lehet.

2011. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!