Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet kezdeni az idegi...

Mit lehet kezdeni az idegi alapú pattanásosodással?

Figyelt kérdés
Állandóan teli vagyok pattanásokkal és már mindenféle kencét bevetettem, de csak ideiglenes. Tulajdonképpen ahogy megszűnnek a gondjaim egy kis időre nagyon szépen letisztul az arcom 1-2 nap alatt. Aztán újra jönnek a gondok, idegesség, stressz, rossz közérzet stb és borzalmasan nézek ki megint. Teli lesz az arcom ilyen gyulladt pattanásokkal. Mihez kezdjek ezzel? Úgy értem kenhetem akármilyen kenceficével, nem az a baj, viszont a problémáim nem mostanában fognak megoldódni.
2011. dec. 7. 01:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne nyomkodd,inkább ecseteld le.Használhatsz teafaolajas maszkot is.Krémet kevert bőrre.Próbálj meg futni minden nap,így a verejtékmirigyeken keresztül a stressz hormon kiürül így nem az arcodon jön ki,de bármilyen intenzív testedzés jó ami izzadással jár.Mellesleg,ha jól kifulladsz jó kedved is lesz.
2011. dec. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam én már mindenféle kenceficét, ecsetelőt, drágát, olcsót, gyógyszertárit mindent. De ha épp rossz időszakom van akkor semmi nem használ. Futni járok rendszeresen, azzal nincs gond, de ezen nemigen segít.
2011. dec. 8. 04:43
 3/3 anonim válasza:

A gyógyszertárban kapható benzoil-peroxidos szereknél (pl. Lubexyl) nagyon fontos a rendszeresség, hogy minden nap reggel-este használd az egész arcodon, különben nem alakul ki a hatásuk. Ha csak akkor kezded el kenegetni, mikor már csupa ragya az arcod, akkor már tök mindegy. Ha már rendszeresen kenegeted magad a Lubexyllel egy ideje, és még mindig nem az igazi, akkor lehet, hogy erősebbre van szükséged (pl Akneroxid).

Nálam az volt a baj, hogy helyből az erősebbet adták (Akneroxid), és nem mondták el, hogy rendszeresen kell használni az egész arcon, hogy hozzászokjon a bőr, így csak akkor kentem magamra, mikor már ott volt a gyuladt pattanás, és persze akkor helyből sokat. Így pedig csak kisebesítette az arcom, és nem használt semmit.


Plusz, amit az előttem szóló is említett: sport, lazítás.

2011. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!