Póthaj ápolása?

Figyelt kérdés

1 hete lett feltéve a póthajam, de már a 3. napon éreztem, hogy eléggé kiszáradt és miután nagy mennyiségű hajlakk került rá (szalagavató miatt muszáj volt), végleg megadta magát és olyan lett, mint a seprű.


Gliss kur pumpás hajspray-t használok (fekete színű, keratinos), hajmosás után syoss balzsamot, és naponta fodrászkellékesben vásárolt hajszérumot. Eddig 2-szer használtam hajolajat, de hogy most olvasgattam a neten, már nem tudom, hogy jót tettem-e ezzel vele vagy sem. Természetesen napi több alkalommal is fésülöm. Az természetes, hogy hullik, tehát egy fésülködés után olyan 20-30 szál bennmarad a fésűben?


Mit tehetnék még a hajamért?


2011. dec. 6. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
európai a haj? mert akkor nem kéne ennyire hullania,meg kiszáradnia..
2011. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A póthaj hullásának semmi köze az eredetéhez.

Ha tresszelt akkor rossz a tresszelés, ha meg keratinos vagy gyűrűs akkor a keratin kevés és elengedi a hajat ami kihullik.


Milyen technikával lett feltéve? Milyen eredetű a haj?


Nem szabad szintetikus olajjal bekenni a póthajakat mert dehidratálja, bár nem egy hét alatt. Itt valami eredendő problémáról lehet szó, ugyanis semelyik fajta hajnak nem lenne szabad száraznak lennie egy hét után. A hajlakk csak akkor gáz ha ez is olyan xar minőségű ázsiai haj amin már csak a szilikonbevonat segített hogy eladható legyen.

Napi szinten kéne hajon maradó kondícionálót használni ha erősen vegykezelt a haj.

2011. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A haj eredetéről semmit nem tudok, nem kérdeztem. Valószínűleg európai. Első 2 nap gyönyörű volt, puha és fényes.


Keratinos eljárással lett rögzítve.


Az első pár napon nem is hullott ki semennyi, viszont most napi 25 szál körül van.


Pár napja használok nem kiöblítendő hajspray-t, és hajmosások alkalmával (heti 2-szer), teszek rá 1-2 órára hajbalzsamot (Syoss). Mióta használom az előbb említett spray-t, azóta valamivel jobb a helyzet.


Mit gondoltok a vaddisznó sörte hajkeféről? Jobb lenne azt használni, mint a műanyag hajkefét?

2011. dec. 8. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:

A hullás nem a haj minőségétől van hanem a rossz keratinozástól. Nem ragadtak bele rendesen a hajszálak, túl kevés rajta a keratin. Kivéve ha letörnek a hajszálak ami csak nagyon erősen szőkített, gyenge, vékony hajnál fordul elő, de én még ilyennel nem találkoztam.

Az hogy száraz és seprűs a vége nem tudom mitől lehet.

A levágott póthaj, ha vegykezelt, olyan mint a szivacs. Ha túl sokáig van vízben vagy túl sok hidratáló hajbalzsam van rajta huzamosabb ideig, akkor magába szívja és ettől könnyebben kócolódik. Az 1-2 órás balzsamozás nem jó ötlet.


A parókáknál úgy van hogy ha szabad levegőn szárad meg akkor szép lesz a vége, de ha megszárítják akkor annak is seprűs. Gondolom ez a póthajnál is így van. Meg szoktad szárítani?

2011. dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sosem szárítom meg. Eddig 1 alkalom volt, hogy kivasaltam 160 fokos hajvasalóval.


Tehát akkor csak pár percig hagyjam rajta a balzsamot?


Mióta használom a hajvégápolót már valamivel jobb a helyzet, de még így is a száraz kategóriába sorolható.

2011. dec. 10. 10:14
 6/8 anonim válasza:
Én kb
2012. márc. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Bocsánat a techinka ördöge:)


Én kb 3 hónapja tetettem fel és a fele kihullott:( Elég nehéz volt fésülni, folyton kócolódott, pedig igyekeztem megfelelően ápolni.


Most olyan szomorú vagyok, hol lehet igazán minőségi hajat venni? Ezt tuti nem lehet 1 évig használni, hiszen addigra elfogy:D

2012. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Most olyan szomorú vagyok, hol lehet igazán minőségi hajat venni? Ezt tuti nem lehet 1 évig használni, hiszen addigra elfogy"


Nem hiszem, hogy a haj minőségén múlik a dolog. Lassan megyek leszedetni, majd megkérdezem a fodrászt, hogy miért hullott ki a póthajam fele. Ha gondolod megírom, hogy mit mondott.

2012. márc. 10. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!